"Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka" to interdyscyplinarny projekt edukacji kulturalnej i artystycznej realizowany w wybranych miasteczek Lubelszczyzny. Inspiracją dla powstania idei projektu jest twórczość noblisty Izaaka Baszewisa Singera, osadzona w wielokulturowej scenerii miasteczek regionu.

"Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka" to interdyscyplinarny projekt edukacji kulturalnej i artystycznej realizowany w wybranych miasteczek Lubelszczyzny. Inspiracją dla powstania idei projektu jest twórczość noblisty Izaaka Baszewisa Singera, osadzona w wielokulturowej scenerii miasteczek regionu.

Teatr NN
Witold Dąbrowski

Witold Dąbrowski

Witold Dąbrowski – współtwórca i dyrektor Festiwalu „Śladami Singera” od I edycji w 2011 roku. Animator kultury, aktor, storyteller. Od początku związany z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Zafascynowany literaturą I. B. Singera prezentuje na scenie adaptacje wielu jego opowiadań.

Arkadiusz Ziętek

Arkadiusz Ziętek

Arkadiusz Ziętek - twórca teatralny urodzony w Lublinie. Absolwent podyplomowych studiów „Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży” na Wrocławskiej „Akademii Sztuk Teatralnych" i studium „Trener-Coach” na Collegium Civitas. Swoje doświadczenie zdobywał w kraju i za granicą. Jako reżyser łączy teatr, muzykę, taniec i cyrk współczesny. W pracy pedagogicznej i trenerskiej korzysta z wielu metod, których uczył się bezpośrednio od ich twórców. Teraz sam dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w czasie autorskich warsztatów.

Daniel Chlibiuk

Daniel Chlibiuk

Daniel Chlibiuk - artysta, trener oraz członek zarządu Fundacji Sztukmistrze, cyrkiem zajmuje się od 2005 r. Sztuka ta jest dla niego pasją oraz sposobem na życie. Jego specjalnością jest akrobatyka na kole Cyra, akrobatyka partnerska, żonglerka oraz fire show. Swoje umiejętności zdobywał podczas swoich wyjazdów oraz masterclass. Na swoim koncie ma wiele występów w Polsce oraz za granicą.

Alisa Cheburkova

Alisa Cheburkova

Alisa Cheburkova jest współczesną artystką cyrkową z Ukrainy. Swoją drogę do cyrku rozpoczęła w dzieciństwie od tańca, akrobatyki i wspinaczki skałkowej. Ukończyła szkołę cyrkową INAC w Portugalii, specjalizując się w handstandach. Jest finalistką Got Talent Portugal 2022 i laureatką nagrody Cyrkulacji Lublin 2023. W swoich pokazach łączy taniec z cyrkiem, tworząc coś autentycznego i płynącego z serca.

Matylda Górska

Matylda Górska

Matylda Górska - artystka cyrkowa, tancerka, performerka. Cyrkiem współczesnym zajmuje się od 2010 roku. W tym czasie występowała w 11 krajach, była członkinią 7 grup artystycznych, przeprowadziła setki godzin warsztatów i zdobyła nagrody w 3 międzynarodowych konkursach. Specjalizuje się w tańcu z hula hop, spektaklach ogniowych i żonglerce kontaktowej, łącząc je z elementami akrobatycznymi i tanecznymi.

Julieta Oriol

Julieta Oriol

Julieta Oriol – artystka cyrkowa z Argentyny z 25-letnim doświadczeniem. Jest absolwentką Profesjonalnej Szkoły Cyrkowej LE LIDO w Tuluzie we Francji. Jej specjalnością jest żonglowanie odbijającymi się piłkami. Aktualnie pracuje w Hiszpanii, tworząc jednoosobowy program Circo ZaZ, będący pokazem żonglerki, magii i humoru.

Romano D. Franto Frantic

Romano D. Franto Frantic

Romano D. Franto Frantic (prawdziwe nazwisko Romano Dautanac) – ekscentryczny komik, muzyk i klaun z Chorwacji. Po ukończeniu filozofii i Nowych Mediów na Akademii Sztuk Pięknych zdecydował się zostać zawodowym aktorem komediowym, co doprowadziło do dyplomu Nouveau Clown Institute w Barcelonie. W karierze rozpoczętej w 2005 roku nazywany był m. in. „człowiekiem o 1000 twarzach” i „kameleonem”.

Beata Czernecka

Beata Czernecka

Beata Czernecka - aktorka, pieśniarka, filozof i pedagog religijny.
Od 1997 roku Artystka krakowskiego Kabaretu Piwnica Pod Baranami. Wykładała na Uniwersytecie UPJP2 w Krakowie. Wychowywała młodzież w Centrum Siemacha. Prowadziła zajęcia w Studium Terapii przez Sztukę. Obecnie prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet oraz seniorów.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Obroniła tytuł magistra sztuki na wydziale Aktorstwo Dramatyczne, kierunek wokalno - estradowy. Także zdobyła tytuł magistra filozofii na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. Odznaczona HONORIS GRATIA przez prezydenta Miasta Krakowa za zasługi dla Miasta. Stypendystka Ministra Kultury.

Artur Perskawiec

Artur Perskawiec

Artur Perskawiec - artysta cyrku współczesnego specjalizujący się w żonglerce, akrobatyce partnerskiej oraz tańcu z ogniem. Obecnie trener oraz członek składu artystycznego w Fundacji Sztukmistrze z Lublina. Laureat konkursu Cyrkulacje. Współtwórca oraz aktor w wielu spektaklach nowego cyrku min. Gradient, Spektrum, W Koloże, Zgubowisko czy Tribute.

Maciej Guzik

Maciej Guzik

Maciej Guzik - perkusista jazzowy, autor tekstów. Licencjat muzykologii na KUL-u, student 3 roku Jazzu i muzyki estradowej na UMCS w Lublinie. Na swoim koncie ma 6 nagranych płyt. Finalista takich konkursów jak: Nowa Tradycja, Festiwal Folkowy Polskiego Radia 2024, Stage 4 you 2024, SPAM 2024, 1 nagroda na Mikołajkach Folkowych 2022. Bierze udział w projektach muzycznych: Guzik&Chołomiej, GrandMotherJazz, Old Money Melodies oraz Big Band UMCS.

Mateusz „Roger” Strzempa

Mateusz „Roger” Strzempa

Mateusz „Roger” Strzempa – pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer, organizator wydarzeń na terenie Lublina oraz Warszawy. Na swoim koncie ma wiele koncertów i festiwali organizowanych w Polsce i za granicą. Muzyka, którą wykonuje jest bardzo zróżnicowana, jednak cały czas pozostaje w klimatach soulowych i jazzowych. Laureat nagrody akompaniatora na VI Ogólnopolskim Festiwalu Wschody 2017.

Weronika Strzempa

Weronika Strzempa

Weronika Strzempa - studentka studiów magisterskich w klasie skrzypiec w Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncertowała i uczestniczyła w wielu festiwalach w Polsce i poza granicami kraju. Poza grą na skrzypcach hobbystycznie zajmuje się śpiewem oraz wykonywaniem muzyki ludowej z różnych regionów Polski.

Bilety online

Wydarzenia

Informacje

Projekty