Projekt „Rzemiosło. Etos i odpowiedzialność” dofinansowany został w 2016 roku przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Nasz serwis poświęcony rzemiosłu na Lubelszczyźnie zawiera:

Projekt „Rzemiosło. Etos i odpowiedzialność” dofinansowany został w 2016 roku przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Nasz serwis poświęcony rzemiosłu na Lubelszczyźnie zawiera:

Teatr NN

Wędliniarstwo

DWUDZIESTOLECIE MIĘDZYWOJENNE

Źródło: Księga adresowa Polski (wraz z w. m. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa na rok 1928

Chotyńska Józefa, Foksal 57

Dańkowski Alb.[Albin], Kościuszki 2

Dessauer Stefanja [Stefania], Kalinowszczyzna 43

Pleskaczyński Tomasz, Bychawska 50

Pomorski Karol, Wieniawa, Ogródkowa 4

Tarantowicz Edward, Foksal 35

Więckowska Marja [Maria], Namiestnikowska 49

Pleskaczyński Kazimierz, Foksal 32

Szlufik Józefa, Krakowskie Przedmieście 55

Sekuła Leon, Kościuszki 7

 

II WOJNA ŚWIATOWA

Źródło: Industrie, Handel, Handwerk der Stadt Lublin = Przemysł, Handel, Rzemiosło Miasta Lublina, wyd. Lub-Han, Lubelskie Biuro Handlowo-Przemysłowe, Lublin 1940

Cenzartowicz J., Królewska 3

Gołębiowski Fr., Narutowicza 24

Iwanicki H., Bychawska 78

Jasiński St., Skibińska 13

Jurkowski B., Kr. Leszczyńskiego 44

Kaczanowski J., Podwal 17

Kapel A., Probostwo 9

Klijer St., Narutowicza 45

Kot S., Skibińska 21

Kotowski A., 1 Maja 15

Maskiewicz W., Kr. Leszczyńskiego 19

Pleskaczyński E., Wyszyńskiego 12

Pomorski K., Ogródkowa 4

Prosator St., Wspólna 18

Rydzewski J., Rynek 3

Smoczyński T., Północna 42

Suchodół W., Farbiarska 4

Zduński F., 1940 Narutowicza 42

 

PRL

1. Źródło: Spis Abonentów Sieci Telefonicznych Dyrekcji Okręgu Poczt i Telegrafów Lublin na 1947 rok

Jaworski Eugeniusz, Wieniawska 2

Pyzik Leonarda, Krakowskie Przedmieście 66

Zduński Feliks i Suchodół Wł., Narutowicza 42

 

2. Źródło: Księga rzemiosła polskiego, Spółdzielnia Wydawnicza Ingos, 1949

Anasiewicz Jan, Leśna 13

Bordzań Michał, Piekarska 15/1

Buda Paweł, Rynek 5/21

Cenzartowicz Jan, 1 Maja 34

Cichocki Euzebiusz, Północna 42

Choroś Władysław, Północna 43/2

Filipowicz Zygmunt, Nowa, jatka 7

Grudzień Stanisław, Narutowicza 27

Iwanicki Henryk, Bychawska 78

Janecki Zygmunt, Długa 20

Jurkowski Bolesław, Kr. Leszczyńskiego 44

Kaczanowski Józef, Podwal 7/7

Kołodyński Władysław, 1 Maja 57

Kowalczuk Stefan, Łęczyńska 15

Kot Józef, 1 Maja 34

Kot Sebastjan, Skibińska 21

Kłyszewski Józef, Bychawska 43

Łucka Piotr, Grodzka 16

Madej Jan, Krochmalna 28

Majewski Zygmunt, 1 Maja 49

Marczak Szczepan, Lubartowska 17

Piech Franciszek, 1 Maja 47

Pleskaczyński Edward, Bychawska 50

Pleskaczyński Tomasz, Bychawska 50

Pyzik Leonarda, Narutowicza 43

Reisz Adam, Lubartowska 17

Reszka Stefan, Lubartowska 13

Rząd Edward, Kalinowszczyzna 58

Rydzewski Jan, Rynek 3

Sierpiński Władysław, Fabryczna 11/3

Śledziński Jan, Bychawska 29

Śliwiński Władysław, Hala Targowa, jatka 4

Smoczyński Tadeusz, Północna 42

Spodniewski Kazimierz, Lubartowska 60

Stefaniak Marcin, Radzikowska 6

Szalak Czesław, Rynek 3

Szałamaj Jan, Grodzka 16

Sobkowicz Franciszek, Biłgorajska 1

Suchodół Władysław, Narutowicza 81

Wawrzyszak Franciszek, Bychowska 114

Wójtowicz Walenty, Lubartowska 18

Woliński Henryk, Nowa 8

Zduński Feliks, Bychawska 42

Żerdzicki Edward i S-ka, Narutowicza 52

Żmudzka Aleksandra, Kalinowszczyzna 80

Żurawski Zygmunt, 1 Maja 21