Projekt „Rzemiosło. Etos i odpowiedzialność” dofinansowany został w 2016 roku przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Nasz serwis poświęcony rzemiosłu na Lubelszczyźnie zawiera:

Projekt „Rzemiosło. Etos i odpowiedzialność” dofinansowany został w 2016 roku przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Nasz serwis poświęcony rzemiosłu na Lubelszczyźnie zawiera:

Teatr NN

Fotografia

DWUDZIESTOLECIE MIĘDZYWOJENNE

Źródło: Księga adresowa Polski (wraz z w. m. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa na rok 1928

„Foto Bernardi” [E. Funk], Krakowskie Przedmieście 60

Goldszmidt Sal. [Salomon], Bernardyńska 10

Goral Jan, Foksal 36

Hartwig Ludw. [Ludwik], Namiestnikowska 19

Jost Zof. [Zofia], Krakowskie Przedmieście 48

Szeftel Ur. [Uriasz], Krakowskie Przedmieście 24

„Foto Sztuka”, Krakowskie Przedmieście 39

Wasilewski Ign. [Ignacy], Krakowskie Przedmieście 52

Wiktorja, Krakowskie Przedmieście 53

Zawadzki St. [Stanisław?], Krakowskie Przedmieście 29

 

II WOJNA ŚWIATOWA

Źródło: Industrie, Handel, Handwerk der Stadt Lublin = Przemysł, Handel, Rzemiosło Miasta Lublina, wyd. Lub-Han, Lubelskie Biuro Handlowo-Przemysłowe, Lublin 1940

Grzywacz Z., Krakowskie Przedmieście 30

Hartwig E., Kapucyńska 2

Hartwig L., Św. Duska 6

Kielasiński T. i Magierski J., Krakowskie Przedmieście 25

Kozłowski W., Głowackiego 9

Machniewicz J., Przy Torze 3/6

Matysiak W., Rury Jezuickie 17

Zakład Fotograficzny „Sztuka” M. i St. Morawscy, Krakowskie Przedmieście 41

Nagrodzki Cz., Zamojska 47a

Nichel S., Krakowskie Przedmieście 57

Olechowski E., Staszica 6

Sikorski J., Czerniejewska 5

 

PRL

1. Źródło: Spis Abonentów Sieci Telefonicznych Dyrekcji Okręgu Poczt i Telegrafów Lublin na 1947 rok

Foto „Borys”, 1 Maja 2

Foto „Cyprian”, Staszewski, atelier fotograf. i laborat. prac amatorskich, Krakowskie Przedmieście 52

Hartwig E. i T. Raczkowski, „Wir”, foto-kosmetyka, farby-chemik., Kapucyńska 2

Kanadys N., Krakowskie Przedmieście 23

Wierucki Kazimierz, Krakowskie Przedmieście 66/1

 

2. Źródło: Księga rzemiosła polskiego, Spółdzielnia Wydawnicza Ingos, 1949

Chabiński Jerzy, Dominikańska 7/4

Chmielewski Michał, Rusałka 7/7

Chyła Józefa, 1 Maja 13/2

Dobkiewicz Antonina, Grodzka 30/3

Filar Anna, 1 Maja 19

Gierasimiuk Władysław, Hipoteczna 5

Grabowska Janina, Świętoduska 20

Hartwig Edward, Narutowicza 19

Hartwig Ludwik, Świętoduska 6

Kamieniecki Aleksander, Głowackiego 29/7

Kanadys Natalia, Krakowskie Przedmieście 28

Kaszewski Karol, Bychawska 1

Kość Bolesław, Dolna Panny Marii 15

Kulicz Henryka, Zamojska 21/46

Krzesiński Henryk, Lubartowska 14

Matysiak Władysław, Królewska 5

Molska Halina, 1 Maja 23

Mroczko Szymon, Krakowskie Przedmieście 34

Nagrodzki Czesław, Zamojska 53

Paliński Julian, Lipowa 1/7

Porębny Marian, 1 Maja 2/1

Samojeden Roman, Lubartowska 3/18

Staszewski Cyprian, Krakowskie Przedmieście 52

Skępska Weronika, Lubartowska 19

Szramowicz Stanisław, Lubartowska 8

Wierucki Kazimierz, Krakowskie Przedmieście 66/1