Oprócz 100-lecia niepodległości, mamy w tym roku jeszcze jedną bardzo ważną rocznicę. Mija sto lat, od kiedy Polki uzyskały pełnię praw wyborczych. A Lublin miał w tej historii niebagatelny udział
PA.RA - wydanie specjalne
„Pamiętam za bytnością w Lublinie skradałam się jak złodziej na podwórzec po-Dominikańskiego gmachu, żeby choć zaczerpnąć powietrza, jakiem oddychają sokoły”.
Jagienka spod Lublina (Wanda Śliwina),
„O własnych siłach”
W dziesiątym numerze „Pa.Ry” wkraczający w dorosłość ludzie mówili o tym, jak rozumieją wolność. Teraz na to pytanie odpowiedziała nam Kayah.
Zdjęcie przedstawiające kobietę w sukni ozdobionej zawieszonymi na niej fotografiami jest jednym z najbardziej tajemniczych obiektów w całej kolekcji szklanych negatywów.
Pelagia Majewska była pierwszą kobietą w Polsce i drugą na świecie, która otrzymała najwyższe światowe odznaczenie szybowcowe. Mieszkała w Lublinie przy ul. Staszica 2. Do dziś medalem jej imienia odznaczane są kobiety osiągające sukcesy w lataniu.
Maciej Pałka: (...)Trzecią osobą, która współtworzy nasze komiksy jest Karolina!
Maciej Tuora: Dzisiaj odwracamy kamerę o 180 stopni.