Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” jest samorządową instytucją kultury działającą w Lublinie na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji. Jej działania nawiązują do symbolicznego i historycznego znaczenia siedziby Ośrodka - Bramy Grodzkiej, dawniej będącej przejściem pomiędzy miastem chrześcijańskim i żydowskim, jak również do położenia Lublina w miejscu spotkania kultur, tradycji i religii.

Częścią Ośrodka są Dom Słów oraz Lubelska Trasa Podziemna.

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” jest samorządową instytucją kultury działającą w Lublinie na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji. Jej działania nawiązują do symbolicznego i historycznego znaczenia siedziby Ośrodka - Bramy Grodzkiej, dawniej będącej przejściem pomiędzy miastem chrześcijańskim i żydowskim, jak również do położenia Lublina w miejscu spotkania kultur, tradycji i religii.

Częścią Ośrodka są Dom Słów oraz Lubelska Trasa Podziemna.

Teatr NN

Program główny

ŚRODA / 23 MAJA 2018Plac Litewski

 

Plac Litewski

11:00 - 17:00 Terytoria Poezji (Śniadanie Poezji, Warsztaty zrób to sam, Poezja obcojęzyczna, Fotoakcja, Przepisywanie wierszy, Poeci Lublina)

Szczegóły: www.miastopoezji.pl/terytoria


Dom Słów / ul. Królewska 17

15:00 Otwarcie Podwórka Alicji w Krainie Czarów / fotobudka


Brama Grodzka / Sala Czarna / ul. Grodzka 21

17:00 Otwarcie festiwalu


ROZMOWY WIERSZY


17:15  Poezja – wolność - niepodległość: wiersze poetów pokolenia niepodległości / czytają i komentują: Witold Dąbrowski, Paweł Próchniak

18:30  Bohdan Zadura / prowadzenie: Bogusław Wróblewski


Dom Słów / ul. Królewska 17

ROZMOWY WIERSZY


20:00  Poezja na żywo / swoje wiersze czytają: Natalia Malek, Rafał Gawin, Dawid Mateusz, Adam Wiedemann

20:30  Krzysztof Siwczyk: mediany, ciemnopisy, Wojaczek / prowadzenie: Grzegorz Jędrek, Paweł Próchniak


FILM


21:15  „Wojaczek” (reżyseria Lech Majewski, 89 minut)


Restauracja Hades Szeroka / ul. Grodzka 21

12:00 - 00:00 Klub Festiwalowy Miasta Poezji

 

CZWARTEK / 24 MAJA 2018


Plac Litewski

11:00 - 17:00 Terytoria Poezji (Śniadanie Poezji, Warsztaty zrób to sam, Poezja obcojęzyczna, Fotoakcja, Przepisywanie wierszy, Poeci rocka)

Szczegóły: www.miastopoezji.pl/terytoria

 

Brama Grodzka / Sala Czarna / ul. Grodzka 21

12:00 - 14:30 Poezja i pamięć / warsztat wiersza

Warsztaty skierowane do osób piszących i czytających wiersze – skoncentrowane są na zagadnieniu poezji jako formy pamięci / prowadzenie: Paweł Próchniak


ROZMOWY WIERSZY


17:00  Potęga smaku: wiersze Zbigniewa Herberta / czytają i komentują: Tomasz Pietrasiewicz, Paweł Próchniak

18:00  Herbert w mieście: rozsypana antologia / podsumowanie konkursu

18:30  „Linie światła”: przekład wiersza, wiersze w przekładzie / prowadzenie: Jarosław Wach (z udziałem Marka Danielkiewicza, Magdaleny Jankowskiej, Waldemara Michalskiego i Bohdana Zadury)


Dom Słów / ul. Królewska 17

19:30  Poezja na żywo / swoje wiersze czytają: Konrad Góra, Justyna Kulikowska, Miłosz Biedrzycki, Agata Zuzanna Jabłońska

20:00  Pablopavo / Paweł Sołtys: poeta na scenie (i w prozie) / prowadzenie: Grzegorz Jędrek, Paweł Próchniak


KONCERT


21:00  Wiersze na scenie: improwizacje / Łukasz Jemioła, Przemysław Buksiński


Restauracja Hades Szeroka / ul. Grodzka 21

12:00 - 00:00 Klub Festiwalowy Miasta Poezji

 

PIĄTEK / 25 MAJA 2018


Plac Litewski

11:00 - 17:00 Terytoria Poezji (Śniadanie Poezji, Warsztaty zrób to sam, Poezja obcojęzyczna, Fotoakcja, Przepisywanie wierszy, Poeci wyklęci)

Szczegóły: www.miastopoezji.pl/terytoria


Brama Grodzka / Sala Czarna / ul. Grodzka 21

12:00 - 14:30 Poezja i pamięć / warsztat wiersza

Warsztaty skierowane do osób piszących i czytających wiersze – skoncentrowane są na zagadnieniu poezji jako formy pamięci / prowadzenie: Paweł Próchniak


17:00  „Usłyszcie mój krzyk”: film – wiersz – komentarz / Maciej Drygas: film, Bronisław Maj: wiersz, Paweł Próchniak: komentarz


Dom Słów / ul. Królewska 17

PULS POEZJI


19:00  Biblioteka Zapomnianych Poetów: prezentacje / Eliza Kącka, Katarzyna Kuczyńska-Koschany, prowadzenie: Piotr Mitzner

20:00  Dołączyć równość: dyskusja / Eliza Kącka, Joanna Mueller-Liczner, Kira Pietrek, Maja Staśko

21:00  Slam poetycki / prowadzenie: Tomasz Dolar Dymek


Restauracja Hades Szeroka / ul. Grodzka 21

12:00 - 00:00 Klub Festiwalowy Miasta Poezji

 

SOBOTA, 26 MAJA 2018


Dom Słów / ul. Królewska 17


12:00 Sekretne ogrody pełne słów - cienioksięgi / spotkanie z Krzysztofem Wosikiem, wystawa książki artystycznej, warsztaty dla dzieci 6-12 lat


14:00 „Dziewczyny z Pałacu: Gniazdo” / wernisaż wystawy Weroniki Lewandowskiej


SŁOWA W SIECI


16:00  Cyc Gada / spotkanie z redakcją portalu

17:30  „Sukcesizm” / wernisaż wystawy kolektywu Rozdzielczości Chleba

18:00  Rozdzielczość Chleba / spotkanie z kolektywem


ROZMOWY WIERSZY


19:00  Andrzej Niewiadomski / prowadzenie: Kamil Brewiński

20:00  Poezja na żywo / swoje wiersze czytają: Jaś Kapela, Rafał Rutkowski, Ilona Witkowska, Andrzej Sosnowski

 

KONCERT


20:30 – „Wojna światów” / Michał Turowski

Koncert z performatywnym czytaniem. Występują: Katarzyna Borek, Natalia Sacharczuk, Piotr Bublewicz, Adam Organista, Maciej Pałka, muzyka i reżyseria - Michał Turowski, wizualizacje - Karolina Głusiec


Restauracja Hades Szeroka / ul. Grodzka 21

12:00 - 00:00 Klub Festiwalowy Miasta Poezji

 

Gośćmi Miasta Poezji 2018 będą między innymi:
Miłosz Biedrzycki,  Natalia Malek, Marek Kusiba, Joanna Mueller-Liczner, Andrzej Niewiadomski, Kira Pietrek, Krzysztof Siwczyk, Paweł Sołtys (Pablopavo), Andrzej Sosnowski, Artur Szlosarek, Mariusz Grzebalski, Ilona Witkowska, Bohdan Zadura.