Zapraszamy wszystkich, których rodziny związane są z żydowskim Lublinem i Lubelszczyzną na “Zjazd Lublinerów 2023”, organizowany przez Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”.

Zapraszamy wszystkich, których rodziny związane są z żydowskim Lublinem i Lubelszczyzną na “Zjazd Lublinerów 2023”, organizowany przez Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”.

Teatr NN

Program Zjazdu Lublinerów 2023

2 LIPCA (niedziela):

3 LIPCA (poniedziałek):

4 LIPCA (wtorek):

5 LIPCA (środa):

6 LIPCA (czwartek):

7 LIPCA (piątek):

Uwaga, większość wydarzeń w ramach Zjazdu Lublinerów odbywać się będzie w języku angielskim.

Program i szersze opisy wydarzeń w języku angielskim →
Zobacz propozycje wycieczek po regionie →

Odkrywaj z nami Lublin

Odkrywaj z nami Lublin

W tym miejscu znajdziecie propozycje zwiedzania Lublina, zarówno w formie spacerów z przewodnikiem, jak i odwiedzania różnych miejsc i wystaw.

Czytaj więcej

Zjazd Lublinerów 2023. Trzecie spotkanie potomków lubelskich Żydów (2-7 lipca 2023 r.)

Lublinerzy to potomkowie lubelskich Żydów, mieszkający obecnie w różnych rejonach świata.  Ich rodziny wyemigrowały z Lublina w rozmaitych okolicznościach: przed II wojną światową, szukając poprawy sytuacji ekonomicznej lub, już w czasach powojennych, w wyniku prześladowań i nagonki politycznej. W lipcu tego roku spotkają się ponownie w Lublinie. Łączą ich poszukiwania rodzinnych korzeni i identyfikacja z miejscem pochodzenia.

Motywem przewodnim tegorocznego Zjazdu będzie opowiadanie historii. Uczestnicy podzielą się nimi nie tylko w formie wykładów, ale też w konwencji spacerów i krótkich spektakli teatralnych. W programie Zjazdu znajdą się prelekcje poświęcone historii i kulturze żydowskiego Lublina, warsztaty genealogiczne, spacery tematyczne, upamiętnienia, czy wydarzenia artystyczne. Lublinerzy będą też mieli okazję spotkać się z władzami miasta, odwiedzić najważniejsze lubelskie instytucje kultury, oraz uczestniczyć w wycieczkach po Lubelszczyźnie.

Rejestracja na Zjazd Lublinerów

FAQs about the Reunion

Zjazd Lublinerów. Zaproszenie 2023

Tomasz Pietrasiewicz o rocznicy likwidacji getta i zbliżającym się Zjeździe Lublinerów

Wypowiedź Tomasza Pietrasiewicza podczas odbywającej się w Izraelu ceremonii upamiętnienia rocznicy likwidacji getta na Majdanie Tatarskim, 9 listopada 2022.