Otwarcie: 1 października 2024,
miejsce: Dom Słów, Lublin, ul. Żmigród 1/Królewska 17
wystawa czynna do 30 listopada 2024
Wystawa dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–17.00
Wstęp wolny
Wpisy ze słowem kluczowym "Dom Słów"
W ramach tegorocznej edycji Miasta Poezji dużą popularnością cieszyło się Poetry Jam Session & Czuła Obserwacja. Postanowiliśmy pójść za ciosem i organizować to wydarzenie cyklicznie.
Zapraszamy wszystkich miłośników poezji i muzyki.
Zapraszamy do wspólnego poszukiwania nowych inspiracji, które pozwalają doświadczać i rozwijać postawę patriotyczną bazując na lokalnych tropach. Zachęcamy do odkrywania elementów, które dają poczucie więzi z innymi, wspólnotowości, a także uniwersalności. Podpowiadamy tropy i zasoby, z których można korzystać, by myśleć o swojej tożsamości w kontekście Polski.
Zapraszamy do wzięcia udziału w grze miejskiej „Śladami tajemniczego Żmigrodu”.
Trasa prowadzi ulicami niepoznanego Żmigrodu. Dowiemy się czym była kuczka lub gdzie znajduje się Pałac Tarłów. Miejsca te są świadkami historii Lublina i jego mieszkańców, dlatego warto wybrać się na spacer trasą naszej gry.
Dom Słów to lubelska instytucja kultury działająca w obszarze słowa, literatury i storytellingu.
Misją Domu Słów jest upowszechnianie i popularyzowanie czytelnictwa oraz wiedzy o historii drukarstwa, poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej, literackiej i artystycznej. Dom Słów tworzy opowieść związaną ze współczesną historią Lublina, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii wolności słowa i jego wpływu na powstanie Solidarności.
Dom Słów kreuje również przestrzeń, w której lokalna społeczność może wyrazić siebie poprzez różnorodne formy twórczości oparte na słowie. Wszystkie te działania mają na celu wzbogacenie krajobrazu kulturowego Żmigrodu i Lublina oraz inspirowanie ich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w świecie sztuki.
Oczekiwanie jest czasem, który uczy cierpliwości i rozumienia znaczenia.
Jest też czasem, kiedy każdy dzień rozpoczyna się od czegoś przyjemnego i pięknego.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "W stronę". Tym razem poświęcone poezji i wydawnictwu papierwdole.
Termin: 18.02.2022 (piątek), godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów ul. Królewska 17/ Żmigród 1
W rozmowie wezmą udział: Konrad Góra i Maciej Filipek
prowadzenie: Kamil Brewiński
Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone książce "Chodząc w Tatry" Kuby Szpilki.
Termin: 30.11.2021 (wtorek), godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów ul. Królewska 17/ Żmigród 1
W rozmowie wezmą udział: Kuba Szpilka, Monika Sznajderman i Paweł Próchniak.
Serdecznie zapraszamy na obchody Światowego Dnia Filozofii w Lublinie, które odbędą się 18 listopada 2021 r. pod hasłem DOBRE ŻYCIE.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Laura Klos Sokol wokół książki "Witamy w Polsce. Polacy oczami obcokrajowca".
Termin: 28.10.2020 (czwartek), godz. 18:00.
Miejsce: Online: transmisja na YouTube i FB Domu Słów.
Prowadzenie: Maciej Tuora.
Informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa do odwołania zawieszone są wszystkie zaplanowane wydarzenia, warsztaty oraz zwiedzanie Domu Słów i Izby Drukarstwa.
W październiku w Domu Słów można było obejrzeć wystawę projektów graficznych Małgorzaty Rybickiej dla Teatru NN, wziąć udział w gali Akademii Opowieści lub spotkaniu "W stronę reportażu: Złote Piachy".
Miło nam poinformować, że byliśmy nominowani jako Dom Słów do nagrody kulturalnej Prezydenta Miasta Lublina za upowszechnianie kultury w roku 2016 oraz w plebiscycie "Gazety Wyborczej" - Wydarzenie Kultury Strzały 2016.
W Domu Słów odbył się Pokój emocji
, którego pierwszym tematem była NIEPEWNOŚĆ.
Wernisaż: 29 lipca 2016, godz. 19.00
Dom Słów, Lublin, ul. Żmigród 1/Królewska 17
Wystawa dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–17.00
Program Domu Słów na kwiecień 2016 r.
PRZYSZŁOŚCI DAJEMY SŁOWO!
Afisz przygotowany przez Roberta Sawę z okazji 78. rocznicy premiery filmu „Dybuk” znalazł się na wystawie Places of Origin: Polish Graphic Design in Context zorganizowanej przez Culture.pl. Wystawa ta była częścią DesignMarch – jednego z najważniejszych przeglądów designu w północnej Europie. Warto podkreślić, że afisz Roberta Sawy był jedyną pracą na wystawie pochodzącą z Lublina.
1 lipca, z okazji zamknięcia części ul. Żmigród dla ruchu samochodowego w Dom Słów zorganizował wydarzenia kulturalne.
W dniu 15 kwietnia 2015 w Domu Słów odbyło się spotkanie z Anną Tosiek.
Zakończyliśmy realizację projektu Modernizacja i wyposażenie pomieszczeń w Domu Słów, który został dofinansowany w programie Rozwój infrastruktury kultury w priorytecie Infrastruktura domów kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.