W ramach projektu “Listy do Henia” podejmowane są działania, których celem jest ukazanie, mieszkańcom miasta Zagłady lubelskich Żydów na przykładzie losów jednego małego chłopca, Henia Żytomirskiego.

W ramach projektu “Listy do Henia” podejmowane są działania, których celem jest ukazanie, mieszkańcom miasta Zagłady lubelskich Żydów na przykładzie losów jednego małego chłopca, Henia Żytomirskiego.

Teatr NN

Współpraca ze szkołami

Spis treści

[RozwińZwiń]

Edycja 2021. Warsztaty „Listy do Henia” onlineBezpośredni odnośnik do tego akapituWróć do spisu treściWróć do spisu treści

Przeprowadzenie 7 warsztatów online dla 179 uczniów i uczennic z Lublina, Świdnika, Bielska-Białej i Jeleniej Góry:

  • Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. F. Kleeberga w Lublinie
  • IX LO im. M. Kopernika w Lublinie
  • II LO im. K.K Baczyńskiego w Świdniku
  • Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej
  • I LO im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze

Uczestnicy i uczestniczki z LublinaBezpośredni odnośnik do tego akapituWróć do spisu treściWróć do spisu treści

  1. Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie
  2. Szkoła Podstawowa nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie
  3. Szkoła Podstawowa nr 27 im. M. Montessori w Lublinie
  4. Szkoła Podstawowa nr 44 w Lublinie
  5. Szkoła Podstawowa nr 50 im. Wyszyńskiego w Lublinie
  6. Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek w Lublinie
  7. Gimnazjum nr 3 w Lublinie
  8. Gimnazjum nr 6 w Lublinie
  9. Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Lublinie
  10. Gimnazjum nr 9 im. cc majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie
  11. Gimnazjum nr 10 w Lublinie
  12. Gimnazjum nr 11 im. por. M. T. Mokrskiego w Lublinie
  13. Gimnazjum nr 13 w Lublinie w Lublinie
  14. Gimnazjum nr 14 w Lublinie
  15. Gimnazjum nr 16 w Lublinie
  16. Gimnazjum nr 19 im. J. Czechowicza w Lublinie
  17. Prywatne Gimnazjum im. I. J. Paderewskiego w Lublinie
  18. Prywatne Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie
  19. Gimnazjum i Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie
  20. Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskie w Lublinie
  21. II LO im. Hetmana Zamojskiego w Lublinie
  22. III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie
  23. IV LO im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie
  24. VI LO im. Hugona Kołłątaja w Lublinie
  25. VII LO im. Marii Konopnickiej
  26. VIII LO im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie
  27. IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
  28. XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
  29. XXVII LO im. Zesłańców Sybiru
  30. XXX LO o im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie
  31. Prywatne Liceum im. Paderewskiego w Lublinie
  32. ZS nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
  33. ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie
  34. ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
  35. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. F. Kleeberga w Lublinie
  36. Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie
  37. Zespół Szkół Transportowo-­Komunikacyjnych w Lublinie
  38. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie
  39. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie

Uczestnicy i uczestniczki spoza LublinaBezpośredni odnośnik do tego akapituWróć do spisu treściWróć do spisu treści

  1. Województwo dolnośląskie: Jelenia Góra
  2. Województwo kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz, Nakło nad Notecią
  3. Województwo lubelskie: Bełżyce, Borzechów, Brzeźno, Chełm, Dubeczno, Kalinówka, Kolonia Charlęż, Piotrowice, Poniatowa, Świdnik
  4. Województwo małopolskie: Oświęcim
  5. Województwo mazowieckie: Legionowo, Raszyn, Warszawa
  6. Województwo śląskie: Bielsko-Biała, Częstochowa
  7. Województwo zachodniopomorskie: Stargard Szczeciński
  8. Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu

Uczestnicy i uczestniczki spoza PolskiBezpośredni odnośnik do tego akapituWróć do spisu treściWróć do spisu treści

  1. Dania
  2. Francja: grupa nauczycieli z Mémorial de la Shoah, Lyce'e Aragon-Picaso Givors
  3. Holandia
  4. Izrael: Rosh ­ Ha'ayin
  5. Kanada: University of Western Ontario
  6. Niemcy: Berlin, Boltrop, Getynga, Recklinghausen, Welzheim, Wilthen, Wittenburg, Gimnasium Kolonia, Gesamtschule Waltrop
  7. Ukraina: Międzybóż, Chmielnicki, grupa nauczycieli z Ukrainian Center for Holocaust Studies
  8. USA: University of Richmond
  9. Międzynarodowa grupa uczestników Memory - Place - Presence Summer School

Listy pisane za granicąBezpośredni odnośnik do tego akapituWróć do spisu treściWróć do spisu treści

  1. Bośnia i Hercegowina
  2. Izrael
  3. Ukraina
  4. Włochy