Lista pracowników Szpitala Żydowskiego
Zgodnie z zachowaną listą pracowników, w Szpitalu Żydowskim z siedzibą przy ul. Lubartowskiej 53, działającym przy Judenracie zatrudnione były następujące osoby:
- Prussak Salomon Szulim, ul. Krakowskie Przedmieście 19, dyrektor szpitala
- Tenenbaum Hersz, ul. Kościuszki 5, wicedyrektor szpitala
- Grossman Arpad, ul. Lubartowska 53, lekarz chirurg
- Kurzbauer Hugo, ul. Lubartowska 53, lekarz
- Atlas Hersz, ul. Kościuszki 5, asystent chirurga
- Goldwag Szyja Ber, ul. Karmelicka 1, internista
- Holcberg Symcha Binem, ul. Staszica 9, lekarz
- Kurlander Julian, ul. Królewska 15, lekarz
- Frajdenberg Dawid Josef, ul. Bernardyńska 16, lekarz
- Kacenelenbogen Rajsa, ul. Legionowa 26, lekarz chorób dziecięcych
- Lewin Mojżesz, ul. Bernardyńska 24, lekarz
- Płotkin Nisen, ul. Staszica 9, lekarz
- Bromberg Szloma, ul. Kościuszki 3, lekarz
- Taskier Eduard, ul. Lubartowska 53, lekarz
- Zygielwaks Szyja Michel, ul. Lubartowska 53, lekarz
- Ałapin Józef, ul. Cyrulicza 2, lekarz
- Fiszman Tejwel, ul. Rybna 1, lekarz
- Perec Mojżesz, ul. Kościuszki 3, lekarz
- Wurman Mojżesz, ul. Lubartowska 50, lekarz
- Goldberg Majer, ul. Lubartowska 61, lekarz
- Zajfen Symcha, ul. Karmelicka 2, lekarz dentysta
- Gutharc Abraham, ul. Kalinowszczyzna 15, weterynarz
- Horowicz Mendel, ul. Probostwo 19, gospodarz
- Kuźnicki Pejsach, ul. Staszica 5, felczer
- Szpak Szloma Hersz, ul. Nowa 19, felczer
- Kuźnicka Hinda, ul. Staszica 5, akuszerka
- Rozenman Abram, ul. Krakowskie Przedmieście 19, aptekarz
- Dobrzyński Aria Lejb, ul. Staszica 8, pomocnik aptekarza
- Wajngarten Małka, ul. Nowa 23, laborantka
- Honigsztajn Ryfka, ul. Lubartowska 31, laborantka
- Prussak Stefania, ul. Krakowskie Przedmieście 19, laborantka
- Frajdenberg Ruchla, ul. Bernardyńska 16, laborantka
- Szulewicz Elchanon, ul. Kościuszki 5, sanitariusz
- Wurman Menachem Majer, ul. Lubartowska 15, sanitariusz
- Kestenberg Czesław, ul. Karmelicka 3, sanitariusz
- Fleszler Roman, ul. Szeroka 2, sanitariusz
- Borencwajg Chaim Szloma, ul. Nowa 23, sanitariusz
- Waksman Mordko, ul. Narutowicza 20, sanitariusz
- Elbaum Aron, ul. Furmańska 10, sanitariusz
- Szpak Efraim, ul. Nowa 19, sanitariusz
- Fogelgarn Abram Luzor, ul. Zamojska 21, sanitariusz
- Stempelberg Gabryel, ul. Lubartowska 53, intendent
- Korenblit Maria, ul. Staszica 8, sekretarka
- Wizenblit Pinches, ul. Staszica 22, buchalter
- Turkieltaub Nusyn, ul. Probostwo 7, magazynier
- Grynberg Chana, ul. Lubartowska 53, główna siostra [pielęgniarka]
- Kaufman Judyta, ul. N. Rybna 8, pielęgniarka
- Cyjon Rachela, ul. Rybna 4, pielęgniarka
- Zalcman Chana, ul. Lubartowska 61, pielęgniarka
- Wajnberg Rajzla, ul. Ruska 29, pielęgniarka
- Ponczer Estera, ul. Północna 41, pielęgniarka
- Haus Małka, ul. Lubartowska 27, pielęgniarka
- Uer Dora, ul. Kalinowszczyzna 70, pielęgniarka
- Granadsztajn Rena, ul. Szeroka 34, pielęgniarka
- Rozenfeld Frajda, ul. Kozia 4, pielęgniarka
- Edelman Rywka, ul. Lubartowska 46, praktykantka
- Erlichman Sara, ul. Bychawska 12, praktykantka
- Kac Fajga, ul. Górna 13, praktykantka
- Korenblit Brandla, ul. Staszica 8, praktykantka
- Halbersztadt Bajla, ul. Lubartowska 38, pielęgniarka
- Goldkraut Szajna, Al. Racławickie 6, gospodyni
- Oberleder Chaim Lejb, ul. Lubartowska 45, woźny
- Trall Chaskiel, ul. Lubartowska 61, woźny
- Feldman Szmul Mendel, woźny
- Bodensztajn Nuta, ul. Lubartowska 51, woźny