Oferta edukacyjna Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN".

Oferta edukacyjna Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN".

Teatr NN

Magdalena Matraszek - dziennikarstwo KUL

Okres / kierunek / opiekun / zadania

Praktyki odbyły się w okresie lipiec-wrzesień 2022 na II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (Wydział Nauk Społecznych KUL) pod opieką Marcina Skrzypka w ramach Forum Kultury Przestrzeni (edukacja krajobrazowa).

Zadanie polegało na przeprowadzeniu 6 wywiadów osobami związanymi z pnączami, które wygrały plebiscyt "Pnącza w krajobrazie Lublina" w ramach programu Skarby Kultury Przestrzeni - Galeria pnączy z plebiscytu na Facebooku

Cel społeczny / korzyści

Celem praktyk było zebranie informacji o ww osobach, ich pasji oraz praktycznych wskazówek dotyczących uprawy pnączy, które mogłyby interesować innych mieszkańców - zarówno lubiących pnącza jak i będących ich przeciwnikami ze względu na czasem nieprawdziwe negatywne poglądy o pnączach krążące w opinii publicznej.

Te wywiady nie powstałyby bez pomocy Magdaleny Matraszek. Dzięki jej zaangażowaniu zebrana podczas plebiscytu wiedza została skapitalizowana: teraz mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy. Sam plebiscyt uzyskał cenny follow-up, czyli kolejne wydarzenia po zakończeniu samego plebiscytu, w postaci publikacji wywiadów.

Praktykantka wzięła udział w autentycznej komunikacji społecznej o wymiernej użyteczności publicznej i uzyskała publikację swoich wywiadów na stronach "Dziennika", a 2 pierwsze dodatkowo w wydaniu papierowym z 18.11.2022. Wszystkim publikacjom towarzyszyła informacja:

Wywiad zrealizowany w ramach praktyk studenckich (czerwiec-październik 2022) na II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (Wydział Nauk Społecznych KUL) w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” pod kierunkiem Marcina Skrzypka w ramach III edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni pt. „Pnącza w krajobrazie Lublina”.

Dokumentacja:

 

 

Bilety online

Wydarzenia

Informacje

Projekty