Oferta edukacyjna Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN".

Oferta edukacyjna Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN".

Teatr NN
Barbara Koterwas. Patronka serwisu

Barbara Koterwas. Patronka serwisu

Nie nudziłam się. Z pasją obserwowa­łam ludzi. Patrzyłam. Słuchałam. Zastana­wiałam się, jak zachowa się za chwilę czło­wiek przeze mnie obserwowany. Budowa­łam własny świat. Czasem ten i ów przysta­nął, aby ze mną pogaworzyć.

Czytaj więcej

Zainspiruj się

Zainspiruj się

Wagon Lublin.pl. Lubelski Lipiec '80

Co pięć lat, w rocznicę Lubelskiego Lipca 1980, na polskie tory wyrusza wagon, symbol strajku lubelskich kolejarzy. Był to kulminacyjny  moment lipcowych protestów z Lipca '80. Edycja 2005 i 2010 miała charakter  podróży wagonem z Lublina do Gdańska z przystankami w wybranych miastach Polski. W edycji 2015 odbyły się działania wydawniczo-edukacyjne. Nieodłącznym elementem Wagonu jest pytanie zadawane spotkanym ludziom: Czym dla Ciebie jest wolność? 

Czytaj więcej

Działaniom edukacyjnym w Bramie Grodzkiej przyświeca idea, aby najpierw stworzyć możliwość dostępu do wiedzy i zasobów archiwalnych - zgromadzonych w Leksykonie Lublin oraz Bibliotece Multimedialnej, a następnie, poprzez realizację konkretnych projektów, pokazać różnorodne metody pracy z nimi.

Chcemy w ten sposób zainspirować wszystkich Odbiorców naszych programów edukacyjnych do realizowania własnych inicjatyw w lokalnych społecznościach.

 

Bądź Odkrywcą Pamięci, czyli kilka inspiracji →

Nasz pomysł na edukację