Wolontariusze

Nasi wolontariusze wspierają nas nie tylko podczas Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji", ale także przy okazji innych działań: warsztatów, spotkań, wystaw.

 

Chcąc podziękować im za poświęcony czas oraz zaangażowanie zapraszamy ich cyklicznie do udziału w różnych warsztatach, które prowadzą zarówno nasi pracownicy jak i inni wolontariusze!

Chcesz dołączyć do naszej grupy? Napisz na adres: monika.czapka@tnn.lublin.pl

SYLWETKI WOLONTARIUSZY/EK:

ANIA:

BERNADETTA:

DAREK:

Mam na imię Darek, studiuję do czerwca dziennikarstwo i komunikację społeczną. Interesuję się literaturą.

 

 

 

 

 

 

 

HANIA:

Jestem Hania, w tym roku piszę maturę i wybieram się na studia antropologiczne. Kultura jest obecna w moim życiu cały czas, pasjonuję się nią na wielu płaszczyznach, dlatego też uwielbiam Dom Słów. Poza tym lubię poznawać nowych ludzi i nazywać nowe umiejętności, lubię robić zdjęcia i gotować rozmaite cuda.

 

 

 

 

 

KAMILA:

KAROLINA:

Jestem Karolina, studiuję Historię Sztuki ze specjalizacją Krytyka Artystyczna. Skończyłam też kursy: dekoracji wnętrz oraz wizażu i charakteryzacji teatralnej. Na początku studiów udzielałam się w Fundacji Teatrikon.

W Domu Słów najbardziej podobają mi się projekty, które są połączeniem sztuk wizualnych z literaturą i przy takich pracowałam do tej pory, a były to m. in.: w 2015 r. "Podwórko Muminków" i w 2016 r. "Podwórko Pinokia" oraz Noce Kultury w. w. latach, a także wystawy np. "Dom ze Słów" z Maciejem Pałką.

Ponieważ kamienica, w której mieści się ośrodek nie jest jeszcze w pełni wyremontowana, więc dzięki Domowi Słów, mam możliwość swobodnego kreowania przestrzeni artystycznej. Tym co odróżnia to miejsce na tle innych ośrodków sztuki i kultury w naszym mieście jest fakt, że pomysłodawcy wystaw zawsze mają konkretnie określony temat, ale jednocześnie pozwalają na dużą swobodę w sposobie jego realizacji, więc efekt końcowy bywa dla nas zaskakujący i bardzo sobie to cenię.

KASIA:

Mam na imię Kaśka i jestem rodowitą lublinianką. Pracuję jako copywriter, a zarobione pieniądze wydaję na podróże małe i duże. Od zawsze pasjonuje mnie język – nic więc w tym dziwnego, że zostałam na dłużej w Domu Słów, prawda?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLAUDIA:

MAGDA:

MARTA:

MARTA:

MARYSIA:

Nazywam się Maria i obecnie jestem w trzeciej klasie w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Należę do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego ,, Zawisza" Federacji Skautingu Europejskiego i obecnie pełnię funkcję akeli 6. Gromady Lubelskiej św. Marii Magdaleny. W wolnym czasie czytam i rysuję, a także należę do grupy Historycznej Żonglerki Flagami działającej przy MDK nr 2 w Lublinie.

 

 

 

 

 

MONIKA:

NATALIA:

Mam na imię Natalia, jestem studentką i pasjonatką psychologii. Hobbystycznie zajmuję się fotografią i rysunkiem, interesuje mnie też film i muzyka, w wolnych chwilach grywam na gitarze. Bycie wolontariuszem Domu Słów sprawia mi ogromną przyjemność. Jest to ciągła przygoda, zdobywanie nowych doświadczeń i możliwość zawarcia cudownych znajomości.

 

 

 

 

 

OLA:

Nazywam się Ola. Studiuję Produkcję medialną na UMCSie w Lublinie. Wolontariuszką Miasta Poezji byłam już dwa razy i na pewno na tym się nie skończy. Dom Słów jest magicznym miejscem, pełnym spokoju i wspaniałych ludzi, dlatego uwielbiam go odwiedzać, nawet na krótka chwilę. Lubię dobre kino (jestem fanką dramatów), dobrą książkę i słoneczną wiosnę. W wolnych chwilach kocham podróżować, tańczyć, jeść i spać.

 

 

 

 

 

OLA:

OLGA:

Mam na imię Olga, jestem studentką filologii polskiej z edytorstwem. Interesuję się filmem, muzyką. W wolnych chwilach podróżuje, lubię poznawać nowych ludzi i ciekawe miejsca. Takim jest Dom Słów, który łączy wszystkie moje pasje i pozwala na kontakt z rzeczą dla mnie w życiu najważniejszą czyli właśnie ze słowem i literaturą. Działanie dla Domu Słów to dla mnie czysta przyjemność, czasem wyzwanie ale głównie świetna zabawa.

 

 

 

 

 

OLGA:

SARA:

Mam na imię Sara, studiuję filologię polską. Literatura i język to moja pasja, oprócz tego interesuję się również typografią, próbuję swoich sił w pisaniu wierszy. Lubię dobrą muzykę i film oraz ciekawą rozmowę. W Domu Słów ciągle rozwijam się jako wolontariusz, a swoje umiejętności pisarskie trenuję pod okiem Kamila Brewińskiego na warsztatach poetyckich. Uwielbiam również pomagać Ali Magierze w pracowni introligatorskiej.

SYLWIA:

Mam na imię Sylwia, literatura jest moją największą pasją co przełożyło się wybór filologi polskiej jako kierunku studiów. Dom słów jest najlepszym z miejsc promujących moją pasję stąd też mój wybór.

 

 

 

 

 

 

 

TATIANA:

Mam na imię Tatiana, jestem prawdziwą kibolką poezji! Zajmuję się wersyfikacją wierszy współczesnych. W Domu Słów wśród wolontariuszy czuję się zawsze dobrze. Poznałam tu mnóstwo wartościowych, mądrych i cudownych ludzi. Wiem, że przyjaźnie zawarte w DS przetrwają wiele prób. Czuję się częścią Miasta Poezji i wydarzeń, które rozgrywają się w trakcie festiwalu. Słowo jest moją pasją!