Otwarcie instalacji audiowizualnej "Skąd się biorą słowa?"

Wernisaż instalacji audiowizualnej pt. „Skąd się biorą słowa?” autorstwa Macieja Połynki oraz Macieja Pałki z lubelskiej grupy artystycznej Centrum Badania Możliwości.

Termin: 29.06 (środa), godz. 19.00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród/Królewska 17 (wejście od podwórka)

Instalacja, zrealizowana w jednym z opuszczonych mieszkań na piętrze kamienicy, w której mieści się Dom Słów, łączy elementy narracji graficznej z technologią. Tematycznie nawiązuje do poezji konkretnej, w której znaczenie słowa i gramatyka wypowiedzi są podporządkowane jej formie graficznej lub dźwiękowej. Jednak przede wszystkim instalacja jest doświadczeniem niecodziennym i interaktywnym: zwiedzanie odbywa się w ciemności, z wykorzystaniem latarek. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi, ich światło pozwala jednocześnie oglądać zamieszczone na ścianach ilustracje i aktywować efekty dźwiękowe.

Za warstwę elektroniczną pracy odpowiada Maciej Połynko, artysta audiowizualny i dźwiękowy. Twórcą warstwy wizualnej jest Maciej Pałka, lubelska legenda sceny komiksowej. Wydarzeniu patronuje współtworzone przez obu artystów Centrum Badania Możliwości, czyli interdyscyplinarna grupa twórcza z Lublina, działająca na polu dźwięku, obrazu i technologii.

Projekt powstał w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin na realizację działań artystycznych.

Wystawa czynna: 30 czerwca - 31 sierpnia 2016
Zwiedzanie: w dni robocze w godz. 10:00 – 16:00