Karolina Głusiec: Zeszyty - wernisaż wystawy

Zapraszamy na wernisaż wystawy flipbooków, storyboardów i szkicowników Karoliny Głusiec. Prezentowane prace są wyborem analogowej dokumentacji produkcji autorskich filmów animowanych artystki od roku 2011.

Termin: 20.07 (piątek), godz. 18:00
Miejsce: Drugie Piętro, Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)

Karolina Głusiec - Lubię chodzić, patrzeć, rysować. współpracuję z różnymi ludźmi z całego świata zajmującymi się muzyką oraz filmem i robię dla nich animacje, teledyski albo wizualizacje.
Teraz kończę swój film "Instrument, Dureń, Krajobraz".
Aktualnie mieszkam w Lublinie.

www.vimeo.com/karolinaglusiec
http://cargocollective.com/karolinaglusiec

Spacer z Czechowiczem 2018

Serdecznie zapraszamy na szesnasty spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza!

Start: Wiadukt Poniatowskiego (od strony Czechowa)
Termin: 27 lipca 2018 r., godz. 19:00.

Pierwsze przejście trasą "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza odbyło się w nocy 13/14 lipca 2003 roku w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Poety. Rozpoczęliśmy w ten sposób coroczną tradycję przejścia śladami miejsc uwiecznionych w "Poemacie".

Spacer nasz odbywa się w noc lipcową, pierwszą noc pełni księżyca, bo właśnie wtedy przemierza Lublin czechowiczowski wędrowiec. Wkracza on do Miasta od strony Górek Czechowskich, kieruje się ku nieistniejącemu dziś przedmieściu Wieniawa, odwiedza cmentarz przy ulicy Lipowej, dalej Krakowskim Przedmieściem podąża na Stare Miasto, a stamtąd na Zamek, do Kaplicy p.w. Świętej Trójcy. Potem schodzi w dół na nieistniejącą dziś ulicę Szeroką i krętymi uliczkami także nieistniejącej dzielnicy żydowskiej przez "Kalinowszczyznę i Czwartek" opuszcza rodzinne Miasto. Trasą prowadzi nas Czechowicz i ... księżyc w pełni.

W tym roku towarzyszyć nam będzie Lubelska Masa Krytyczna, która tej nocy zamieni się w Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza. Jej uczestnicy wyruszą o godzinie 18 spod pomnika Czechowicza i przejadą przez miejsca związane z artystą oraz jego dziełami. Rowerzyści spotkają się ze spacerowiczami krótko po godzinie 19, w rejonie Alei Długosza. Zostanie tam zorganizowany wspólny przystanek poetycki.

Koncert: Bogdanowicz / Pałka / Byrski

9 lipca w Domu Słów odbył się koncert, wakacyjny soundtrack dla wieczornego słońca.