Warsztaty dla dzieci: Słowem po Świecie. Chiny

Dlaczego Chiny nazywa się Państwem Środka? Czemu Nowym Rok to w Chinach Święto Wiosny i dlaczego obchodzi się je zimą? Po co cesarzowi Żołnierze z gliny? I czy dawni mistrzowie sztuk walki naprawdę przenikali przez ściany? Tego wszystkiego dowiecie się na naszych warsztatach, podczas których razem z książką "Man Zou. Chiny dla dociekliwych" wybierzemy się w podróż przez historię, kulturę i tradycję Chin oraz zrobimy własne chińskie smoki!

Termin: 26 stycznia 2019 r., godz. 11:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Cena: 5 zł od osoby
Zapisy przyjmowane są pod adresem: monika.czapka@tnn.lublin.pl
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat.
Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Inny Lublin: w protezie na rowerze. Spotkanie z Kamilem Misztalem

W styczniu w ramach cyklu "Inny Lublin" zapraszamy Państwa na spotkanie z Kamilem Misztalem, założycielem Fundacji "Krok do marzeń" i inicjatorem akcji "W protezie na rowerze".

Termin: 16.01 (środa), godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Prowadzenie: Agnieszka Krawiec

Kamil Misztal o sobie: "W wieku 2 lat uległem ciężkiemu u poparzeniu. Po wielu latach walki w 2008 "roku nastąpiła amputacja prawego podudzia.
W 2011 roku dzięki pomocy innych osób udało mi się zakupić nowoczesna protezę o od tamtej pory moje życie zmieniło się o 180 stopni. Założyłem fundację" Krok do Marzeń", która pomaga niepełnosprawnym oraz promuje sport. Rozpocząłem uprawianie różnych sportów, siatkówka na siedząco, łucznictwo, AMP Futbol i od 2015 r głównie kolarstwo. Za sobą mam 3 duże wyprawy rowerowe po Kraju i Europie w których przejechałem prawie 7 tys. km."

Spotkanie realizowane pod patronatem Porozumienia Rowerowego: https://www.facebook.com/lublinrowerem/

Kontakt: monika.czapka@tnn.lublin.pl

W stronę fantastyki: Spotkanie z Jakubem Nowakiem

“Kto w Polsce pisze jeszcze oryginalną science fiction? Jakub Nowak. I nie jest to SF inżynierów i gadżeciarzy, lecz pełne spektrum literatury - szukającej nowatorstwa tak w treści, jak i w formie opowieści”.
- Jacek Dukaj

Ten cytat z okładki “Amnezjaka”, zbioru opowiadań Jakuba Nowaka, najlepiej określa jego twórczość. Książka powstawała na przestrzeni 7 lat i jest literaturą naukowo-fantastyczną, której nie spotyka się na co dzień. To ambitna i wymagająca proza traktująca zarówno o teraźniejszości, jak i historii alternatywnej.

Podczas spotkania porozmawiamy o mrocznym karnawale, założonym w Gdańsku zespole The Doors, Slawatarach, Lemie, Lublinie przyszłości, fantastyce i nowych projektach autora.

“Karnawał wyruszył z Wenecji pierwszego marca 1875 roku, w dniu rozpoczęcia nalotów na Warszawę. Kiedy wraz ze wschodem słońca hałaśliwy i pijany korowód opuszczał świetliste miasto, w stolicę nieistniejącego państwa uderzyły pierwsze bomby”
- Jakub Nowak, Karnawał.

Jakub Nowak - Pisarz i medioznawca. Autor zbioru opowiadań Amnezjak (Powergraph, 2017). Publikował też w „Nowej Fantastyce”, „Czasie Fantastyki” oraz antologiach, m.in. Głosie Lema (Powergraph, 2011) i Science Fiction (Powergraph, 2011).
Nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie „Karnawał”. Zwyciężył w literackim konkursie „Nowej Fantastyki” i British Council (2004, pierwsza nagroda za opowiadanie „Struktura dysonansu. Legenda”).
Gdy nie pisze i nie poświęca czasu na fanowskie popkulturowe przyjemności, pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie zajmuje się teoriami mediów, kulturą popularną i aktywnością obywatelską online.

Termin: 24.01.2019 r, godz. 18.00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17/Żmigród 1
Spotkania poprowadzą: Krzysztof Pyter, Maciej Tuora

Spotkanie realizowane jest w ramach cyklu "W stronę".
„W stronę” to cykl spotkań literackich w Domu Słów promujących najnowszą literaturę. Najważniejszym kryterium wyboru autorów i książek jest w nim czysta czytelnicza satysfakcja.

Kontakt: maciej.tuora@tnn.lublin.pl