Szkolenia moderatorów spotkań polsko-żydowskich
Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN” organizuje szkolenia dla osób, które chcą zostać moderatorami warsztatów polsko-żydowskich, odbywających się w szkołach w Lublinie i na Lubelszczyźnie w ramach programu spotkań młodzieży polskiej i żydowskiej.
Uczestnicy szkoleń stanowią grupę profesjonalnie przeszkolonych moderatorów warsztatów edukacji międzykulturowej w oparciu o dziedzictwo kulturowe miasta Lublina dla młodzieży polsko-żydowskiej.
Zajęcia szkoleniowe obejmują takie tematy jak:
- metodyka pracy podczas spotkań młodzieży polskiej i żydowskiej,warsztat pracy moderatora spotkań młodzieżowych,
- warsztat językowy przygotowujący do prowadzenia zajęć w grupie polsko-żydowskiej,
- techniki moderacji, dyskusji, negocjacji, zarządzania czasem podczas polsko-żydowskich spotkań młodzieży.
Od osób zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach oraz moderowaniem młodzieżowych spotkań polsko-żydowskich oczekujemy:
- biegłej znajomości języka angielskiego (umożliwiającej prowadzenie warsztatów w tym języku);
- zainteresowania kulturą żydowską oraz dialogiem polsko-izraelskim;
- umiejętności pracy z młodzieżą;
- otwartości na nowe wyzwania.
Materiały pomocnicze dla moderatorów spotkań polsko-żydowskich →
Szkolenie dla nauczycieli "Edukacja w Miejscach Pamięci" →
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt.