Serwis poświęcony spotkaniom młodzieży polskiej i izraelskiej w szkołach w Lublinie i regionie.

Serwis poświęcony spotkaniom młodzieży polskiej i izraelskiej w szkołach w Lublinie i regionie.

Teatr NN

Dofinansowanie wymian polsko-izraelskich

Praktyka spotkań polsko-żydowskich wskazuje, że szkoły w dużej mierze starają się realizować je bezkosztowo. Spotkania jednodniowe w polskiej szkole nie wymagają dodatkowego nakładu finansowego. Inaczej jest w przypadku organizowania wymiany młodzieżowej, czyli kilku- bądź kilkunastodniowych wyjazdów do szkół partnerskich.

 

Polsko-izraelska współpraca szkół i wymiana młodzieży współfinansowana przez MENBezpośredni odnośnik do tego akapitu

Konkursy ogłaszane są przez Ministra Edukacji Narodowej. Do rozdysponowania są środki finansowe z przeznaczeniem na dofinansowanie wymian młodzieży z Polski i Izraela.

 

 

 

 

 

 

Program Erasmus +, Młodzież, Akcja 1: Mobilność edukacyjnaBezpośredni odnośnik do tego akapitu

Program promujący mobilność i współpracę młodych ludzi w ramach edukacji nieformalnej i kształcenia międzykulturowego. Najważniejszym celem  programu jest zdobywanie doświadczeń poza murami szkoły.

 

 

Program Euro-Med Youth Programme, Action 1 Euro-Med Youth Exchanges Bezpośredni odnośnik do tego akapitu

Program umożliwiający wymiany młodzieży pomiędzy krajami Unii Europejskiej i niektórymi  krajami basenu Morza Śródziemnego nie należącymi do Unii (w tym pomiędzy krajami UE a Izraelem). Dotowane wnioski obejmują wymiany, które w swojej tematyce podejmują zagadnienia związane z życiem codziennym w krajach uczestników, a także muszą zawierać element edukacji pozaformalnej.

 

 

 

 

 

Program Polsko-Niemiecka Współpraca MłodzieżyBezpośredni odnośnik do tego akapitu

Program, w ramach którego istnieje możliwość uzyskania dotacji na projekty dla młodzieży z Polski, Niemiec i trzeciego kraju. W ramach programu można zorganizować projekty wymiany szkolnej i pozaszkolnej. Celem jest integracja młodzieży z krajów biorących udział w wymianie.