Spotkania z opowiadaczami świata

IDEA

 
"bo jest zaprawdę jakiś niepojęty urok w słowie mówionym..."
Adam Mickiewicz, Literatura słowiańska, wykład 1, 6 grudnia 1842
 
Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"  organizuje w Lublinie IV edycję Międzynarodowego Festiwalu "Spotkania z opowiadaczami świata". Festiwal pomyślany jest jako cykl corocznych prezentacji żywej tradycji opowiadaczy z różnych stron Europy i Świata. 
 
Od 2012 roku występowali na festiwalu wybitni opowiadacze z Włoch, Francji, Grecji, Ukrainy, Izraela, Maroka, Rosji i Polski. Festiwal, którego artystyczną dyrektorką jest mieszkająca we Włoszech wybitna polska aktorka Ewa Benesz, ma poza artystycznym aspektem także długofalowy cel edukacyjny - popularyzację sztuki opowiadania historii. 
 
W dniach 19 - 21 czerwca 2015 roku w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"  będziemy mogli wysłuchać opowiadań i spotkać się z artystami z obszarów różnorodnych kulturowo i etnicznie odrębnych. Niezwykli opowiadacze z Francji, Włoch, Singapuru, USA, Bułgarii i Polski przywiozą ze sobą do Lublina autorskie scenariusze. Oryginalne wersje językowe z symultanicznym tłumaczeniem na język polski, kunszt aktorski, muzyka, magia opowieści i mądrość ich przesłania tworzą Festiwal wyjątkowy w skali międzynarodowej.
 
Lubelska trasa podziemnaOsrodek Brama Grodzka

TEATRNN.PL

Copyright © Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".  
Wszystkie prawa zastrzeżone. 
Prywatność