PROGRAM

18 CZERWCA 2015

Lubelska Trasa Podziemna, godz. 9.00 – 17.00

- Prezentacje Animacji Legend Lubelskich

Dzieci w piwnicach dawnego Trybunału Koronnego będzie witał lubelski Żmij – legendarny smok,  który przy wejściu do podziemi odda je pod opiekę Czarciwąsa. Lubelski Czart, opowiadając niezwykłe historie, zaprowadzi grupę do podziemnego kina, w którym będą prezentowane Animacje Legend Lubelskich. Przy wyjściu z podziemi na dzieci będzie czekał Michał Archanioł.

- Premiera klipu „Piosenki o Lubelskim Żmiju”

- Zapowiedź powstającej gry platformowej „Anioły i Diabły. Zaczarowany Lublin”, której premiera odbędzie się 29 września 2015 roku podczas Misterium Dzwonu dedykowanego Michałowi Archaniołowi, historycznemu patronowi miasta Lublina. Tego dnia gra zostanie także udostępniona na urządzenia mobilne.

 

19 CZERWCA 2015

Rynek Starego Miasta, godz. 9.30 – 13.00

19 czerwca na Rynku Starego Miasta w Lublinie odbędzie się finał projektu "Zaczarowany Lublin". Uczestnicy wczesniej realizowanych warsztatów rywalizować będą w trzech konkursach z wykorzystaniem  wielkoformatowych edukacyjnych klocków oraz wielkoformatowej gry planszowej „Zaczarowany Lublin”.

    Pamiątką z udziału w projekcie będą: folder z „Najciekawszą Opowieścią                                z Zaczarowanego Lublina” (storytelling book) współtworzony przez uczestników warsztatów, unikalny afisz wydarzenia oraz upominki z postaciami z legend lubelskich.