Spotkanie z ks. Alfredem Markiem Wierzbickim

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" zaprasza na spotkanie z ks. Alfredem Wierzbickim i promocję jego nowego tomiku wierszy

"Fotografia rodzinna"

20 października (środa) godz.17.00
siedziba Ośrodka: ul. Grodzka 21 (Sala Czarna)
Spotkanie poprowadzi Prof. dr hab. Józef Fert (KUL)
 

 

Alfred Marek Wierzbicki urodził się w 1957 r. w Maryninie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1982 r. W 1986 roku skierowany na studia doktoranckie w Międzynarodowej Akademii Filozoficznej w Lichtensteinie. Od 1992 roku pracownik Katedry Etyki na Wydziale Filozofii KUL. W latach 1992-97 pracownik w sekcji katolickiej w Telewizji Lublin. Od 1998 roku zastępca dyrektora Instytutu Jana Pawła II oraz koordynator duszpasterstwa ludzi nauki (do 2002 roku). Od 2008 roku Prorektor Metropolitalnego Seminarium Duchownym w Lublinie. Pełni także funkcję sekretarza lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i redaktora naczelnego kwartalnika „Ethos”.

Pierwszym opublikowanym tomikiem A. Wierzbickiego było „Jak ciemność w ciemności” (1991) Potem ukazały się m.in. „Inaczej każdej wiosny” (1993), „Kogut z Akwilei „ (1999), „Znaki szczególne” (2000), „Miejsca i twarze” (2003), „Głosy i Glosy” (2008).