poezja

Marcin Świetlicki w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”

Marcin Świetlicki kilkakrotnie uczestniczył w wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Jacek Podsiadło (ur. 1964)

Poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz, felietonista; zwany także poetą buntu, kontestatorem. Jeden z najpopularniejszych poetów formacji „BruLionu”.

Piotr Śliwiński (ur. 1962)

Jeden z najwybitniejszych znawców polskiej poezji współczesnej, historyk, krytyk literatury. Za sprawą licznych publikacji i wypowiedzi na temat współczesnej poezji polskiej, podniósł poziom dyskursu literackiego na poziom dotąd niespotykany. W książce „Świat na brudno” pisał o sobie jako o krytyku literackim:
„[...] nie mam się za marszałka krytyki współczesnej, wielkiego stratega, czy za głos zbiorowego sumienia, lecz tylko za jednego z jej szeregowych pracowników, domokrążcę, co uważa, że popularyzacja czytania i literatury jest psim obowiązkiem każdego, kto ma ku temu okazję [...]”1.

Marcin Baran (ur. 1963)

Poeta, eseista, dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny; uznany za jednego z najważniejszych poetów pokolenia „bruLionu”.

Andrzej Sosnowski (ur. 1959)

 

Jeden z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych, prozaik, tłumacz. Absolwent anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, później wykładowca literatury amerykańskiej. Redaktor Literatury na Świecie. W latach 1989 – 1992 mieszkał w Kanadzie.
 

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (ur. 1962)

Polski poeta, laureat wielu nagród, w tym dwukrotnie Nagrody Literackiej Miasta Gdynia (2006, 2009) oraz Nagrody Literackiej Nike (2009).

 

 

Piotr Sommer (ur. 1948)

Piotr Sommer urodził się 13 kwietnia 1948 w Wałbrzychu. Poeta, literaturoznawca i redaktor, tłumacz współczesnej poezji anglosaskiej.

Piotr Mitzner (ur. 1955)

 

 

Piotr Mitzner ur. 19 maja 1955 r. w Warszawie, polski teatrolog, poeta, eseista, pisarz. Syn Laryssy i Zbigniewa Mitznerów. Pseudonimy literackie: Jan Pławski, Jan Miciak.

 

 

 

 

 

Eda Ostrowska (ur. 1959)

Eda urodziła się w niedzielę w południe 9 sierpnia 1959 roku w Sławatyczach. Uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie (1978). Wtedy zaczęła wierszem zaklinać rzeczywistość małego nadbużańskiego miasteczka pod troskliwym okiem nauczyciela języka polskiego, Józefa Ferta.

 

     fot. Marcin Sudziński

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcin Świetlicki (ur. 1961)

Poeta i dziennikarz, członek alternatywnej grupy muzycznej „Świetliki”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Marcin Sudziński

Subskrybuje zawartość