Wirtualne miasteczko

Wersja polska  Wersja polska
WIRTUALNE MIASTECZKO

O projekcie

 

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej makiety przedwojennego Józefowa. Jest to innowacyjna aplikacja, umożliwiająca poznanie historycznej zabudowy sztetla, jakim był Józefów, oraz zapoznanie się z informacjami dotyczącymi fenomenu kulturowego miasteczek Lubelszczyzny.

 

Makieta powstała we współpracy Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie. Wirtualny model przedwojennego Józefowa został stworzony przy pomocy oprogramowania Google Earth.

 

Do makiety są podłączone materiały dotyczące różnych aspektów życia w przedwojennym miasteczku. Stanowią one kompendium wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym miejsca, wykorzystującym różnego typu multimedia. Treści te, zintegrowane z makietą, zostaną przetłumaczone do końca maja na język angielski.Udostępnimy też scenariusze lekcji, które mogą być wykorzystane z użyciem makiety.

 

Przygotowaliśmy również specjalną aplikację w wersji beta, dzięki której można spacerować po uliczkach miasteczka. Prosimy o cierpliwość przy pierwszym otwarciu.

partnerzy

Filmowy przewodnik po Józefowie Biłgorajskim, stworzony przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego

 


Pokaż Józefów Biłgorajski - przewodnik filmowy na większej mapie

 

Materiały edukacyjne

Zapraszamy do zapoznania się z:

 

informacjami o fenomenie sztetla

informacjami o historii Józefowa Biłograjskiego i Józefowie sztetlu

podstawowymi pojęciami związanymi z architekturą miasteczek

scenariuszami zajęć z projektu 

 

Modele 3d, które zostały stworzone w ramach projektu są dostępne dla każdego w Bibliotece Multimedialnej. Zapraszamy do tworzenia własnych projektów.

 

Proponujemy też specjalną grę w rzeczywistej przestrzeni Józefowa.

 

O miasteczkach na Lubelszczyźnie można przeczytać tutaj

 

makieta

TEATRNN.PL

Jeżeli nie zostało zaznaczone inaczej wszystkie prawa zastrzeżone.

stopka