kultura

Poradnik "Jak wdrażać nowe technologie w projektach kulturalnych, społecznych i edukacyjnych – krótki poradnik" dostępny w sieci

 

 

"Zanim zdecydujesz się na tworzenie aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego, które zapewnią, że twoja instytucja będzie nowoczesna, modna i innowacyjna [...] trzymaj się na chwilę. Poniżej znajdziesz kilka pytań, które mogą uchronić twoją instytucję przed nieprzemyślaną inwestycją."

 

 

 

 

Poradnik "Jak wdrażać nowe technologie w projektach kulturalnych, społecznych
i edukacyjnych – krótki poradnik"
dostępny
w sieci. 

 

 

 

projekt „Opowieści o dzielnicach Lublina” (23.11.2010-23.11.2010)

Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Kalinowszczyzna w ramach projektu „Opowieści o dzielnicach Lublina” w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

projekt „Opowieści o dzielnicach Lublina” (17.11.2010-17.11.2010)

Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Stare Miasto w ramach projektu „Opowieści o dzielnicach Lublina” w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” zorganizował na spotkanie z Zbigniewem Dmitrocą z okazji 30-lecia debiutu literackiego i pracy twórczej poety.

Aufmerksamkeitsschule

18 listopada 2010 w godzinach 6:00 - 7:00 "o czasie zórz zarannych" na Placu po Farze odbyło się performance Zygmunta Piotrowskiego "Aufmerksamkeitsschule" (Sztuka uwagi).

projekt „Opowieści o dzielnicach Lublina”

„Opowieści o Dzielnicach Lublina” to serwis internetowy prezentujący historię i teraźniejszość dzielnic LublinaBazuje on na zasobach portalu Leksykon. Lublin. Pamięć Miejsca redagowanego przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”. Dotychczas istniejące treści znajdujące się w Leksykonie oraz w Bibliotece Multimedialnej Teatru NN zostały wzbogacone o materiały multimedialne: mapy, materiały audio, filmy, wspomnienia, przewodniki multimedialne, galerie zdjęć. Oprócz tego w serwisie znajdują się informacje o działaniach edukacyjnych i animatorskich prowadzonych w poszczególnych dzielnicach. Powstaje w ten sposób multimedialny przewodnik o Lublinie. Projekt „Opowieści o dzielnicach Lublina” to także spotkania z mieszkańcami wybranych dzielnic, podczas których oprócz prezentacji portalu internetowego są czytane fragmenty utworów poświęconych Lublinowi oraz stare przewodniki po Lublinie.

Dom Pamięci: historia Arnsztajnów

10 listopada 2010 (środa), w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" miał miejsce  finał edukacyjnego projektu
„Dom Pamięci: historia Arnsztajnów”.

Tomasz Pietrasiewicz nominowany do nagrody im. Giedroycia

2 listopada 2010 roku Tomasz Pietrasiewicz wraz z Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN" został nominowany do nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.

Promocja książki Jean-Yves'a Potela "Koniec niewinności. Polska wobec swojej żydowskiej przeszłości"

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” i  Wydawnictwo Znak zorganizowały promocję książki Jean-Yves'a Potela
„Koniec niewinności. Polska wobec swojej żydowskiej przeszłości”. Spotkanie autorskie odbyło się 26 października (wtorek) 2010 roku
o godz. 17:00 na sali czarnej Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, przy ul. Grodzkiej 21

Subskrybuje zawartość