wydarzenie

BiblioLAB - zjazd dla Bibliotekarzy z Lubelszczyzny

Lubelski BiblioLAB odbędzie się 14 czerwca 2019 r. w Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN, a jego hasło przewodnie to BIBLIOTEKA BLISKO LUDZI.

 

Lublin w okresie Unii Lubelskiej

 

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową połączoną z prezentacją portalu „Lublin w okresie Unii Lubelskiej” oraz konferencją prasową, która odbędzie się w sali czarnej Ośrodka w dniu 24 czerwca (poniedziałek) 2019 roku.

 

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane między innymi: interaktywna rekonstrukcja mapy Lublina z około 1569 roku oraz rozszerzona wersja portalu: Lublin w dokumencie stanowiące część portalu „Lublin w okresie Unii Lubelskiej”.

Uzupełnieniem spotkania będzie promocja „Wędrownika po mieście Unii Lubelskiej” oraz publikacji „Krakowskie Przedmieście w 450-lecie Unii Lubelskiej”. Działanie wpisuje się w obchody 450-lecia Unii Lubelskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, dla którego sceną było miasto Lublin.

 

Czasopismo "PA.RA" z nagrodą "Strzały 2018"

Projekt Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" uhonorowany nagrodą Wydarzenie kultury "Strzały 2018".

Lublin 4 VI 1989 – 4 VI 2019

4 czerwca obchodziliśmy 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. 

Wschody z Domem Słów. Zwiedzanie, warsztaty i spacer ze słowem − ruszyły zapisy

W dniach 12-14 kwietnia w ramach Festiwalu Wschody można było wziąć udział także w wydarzeniach organizowanych przez Dom Słów.

Marzec w Domu Słów

W marcu w Domu Słów odbyło się otwarcie instalacji Planeta Fixia, Obchody Międzynarodowego Dnia Poezji i promocja książki „W cieniu posthistorii".

Luty w Domu Słów

W lutym w Domu Słów odbyły się m.in. następujące wydarzenia: wernisaż wystawy Z Archiwum Litografii – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu "Być mądrym a nie modnym" oraz dwa spotkania autorskie w ramach cyklu "W stronę": z Olgą Hund i Piotrem Oleksym.

Subskrybuje zawartość