wydarzenie

Planeta Schulz – prezentacja monograficznego numeru kwartalnika „Konteksty”

Spotkanie z twórcami i bohaterami monograficznego numeru czasopisma „Konteksty” (2019 / nr 1-2) poświęconego twórczości Brunona Schulza i Międzynarodowemu Festiwalowi Brunona Schulza w Drohobyczu.

Koncert "Głos - Rozgłos" w Teatrze Starym

21 listopada w Teatrze Starym odbył się koncert: Głos - Rozgłos", realizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Filozofii.

Światowy Dzień Filozofii 2019 w Lublinie

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Filozofii 2019 w Lublinie pt. "Głos-Rozgłos".

Listopad w Domu Słów

W listopadzie w Domu Słów odbyło się m.in. spotkanie autorskie z Michałem Milczarkiem oraz obchody Światowego Dnia Filozofii.

Promocja książki Anny Jeziorkowskiej-Polakowskiej i Stanisława J. Dąbrowskiego "Żydowskie organizacje skautowe na Lubelszczyźnie 1916-1949"

Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna

Termin: 12.11.2019 r., godz.17.00.
wstęp wolny

 

W spotkaniu obok autorów udział wezmą Julian i Raphael Mahari ze Szwajcarii oraz prof. Emil Horoch (UMCS). Zapraszamy osoby zainteresowane tematyką żydowską i historią skautingu w naszym regionie.

Letni sen. Premiera #3 Magazynu Malkontenty

30 października w Domu Słów odbyła się premierę najnowszego numeru Magazynu Malkontenty.

Finał Skarbów Kultury Przestrzeni

Wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu na Skarby Kultury Przestrzeni odbędzie się we wtorek 29 października w Domu Słów o 18.00. Zapraszamy wszystkich Odkrywców i Twórców Skarbów oraz sympatyków lubelskiego krajobrazu! W programie: podsumowanie konkursu (statystyki, rezultaty), prezentacja 12 nominacji do finału, wręczenie wyróżnień i dyskusja o przyszłości tego projektu. Przy okazji będzie można obejrzeć wystawę "RybNNa" projektów graficznych Małgorzaty Rybickiej.

Koncert premierowy nowej płyty Symchy Kellera „Chojze. Widzący z Lublina”,

Koncert premierowy nowej płyty Symchy Kellera zatytułowanej „ Chojze. Widzący z Lublina”, odbędzie się 26 października (sobota) o godz. 19.30 w Sali Czarnej Ośrodka w Lublinie przy ul. Grodzkiej 21.

 

 

 

 

Subskrybuje zawartość