"Brama Pamięci"

Seminarium Sprawiedliwi wśród Narodów Świata: NARRACJE – PERSPEKTYWY – INSPIRACJE

ZAPROSZENIE

Sprawiedliwi wśród Narodów Świata: NARRACJE – PERSPEKTYWY – INSPIRACJE

Seminarium dla nauczycieli i edukatorów
29 lutego 2020 (sobota)
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie

 

Seminarium skierowane jest do osób, które w swojej pracy poruszają temat Holokaustu, relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej, a w szczególności wątek Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W trakcie seminarium zastanowimy się nad wyzwaniami edukacyjnymi, jakie temat udzielania pomocy Żydom podczas okupacji niemieckiej w Polsce stawia tak przed nauczycielami, jak i młodzieżą.

 

Planeta Schulz – prezentacja monograficznego numeru kwartalnika „Konteksty”

Spotkanie z twórcami i bohaterami monograficznego numeru czasopisma „Konteksty” (2019 / nr 1-2) poświęconego twórczości Brunona Schulza i Międzynarodowemu Festiwalowi Brunona Schulza w Drohobyczu.

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem dla nauczycielek i nauczycieli z Polski (11.2019)

 

W dniach 1624.03.2020 odbędzie się seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie na temat nauczania o Holokauście oraz historii i kulturze żydowskiej. Uczestnikami i uczestniczkami szkolenia mogą być osoby z Polski pracujące w tematyce szkolenia (priorytet dla osób z województw opolskiego i dolnośląskiego).

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem dla nauczycielek i nauczycieli z Polski (10.2017)

 
Termin nadsyłana zgłoszeń: 14 września 2017 r. 
Termin szkolenia: 21-29 października 2017 r.
 
Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie wraz z Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie zaprasza do uczestnictwa w seminarium szkoleniowym dla polskich edukatorów, które odbędzie się w dniach 21-29 października w Jerozolimie w Izraelu.

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem dla nauczycielek i nauczycieli z Polski (9.2019)

 

W dniach 09.09 - 17.09.2019 odbędzie się seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie na temat nauczania o Holokauście oraz żydowskiej historii i kulturze. Uczestnikami i uczestniczkami szkolenia mogą być osoby z Polski pracujące w tematyce szkolenia (priorytet dla nauczycieli z województw małopolskiego, mazowieckiego i łódzkiego)

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie dla nauczycielek i nauczycieli z Lubelszczyzny (3.2018)

 

W dniach 11.03-20.03.2018 odbędzie się seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie na temat nauczania o Holokauście oraz historii i kulturze żydowskiej. Uczestnikami seminarium mogą być osoby z woj. lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego pracujące w tematyce szkolenia.

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem dla nauczycielek i nauczycieli z Polski (10.2018)

 

W dniach 13.10 - 23.10.2018 odbędzie się seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie na temat nauczania o Holokauście oraz żydowskiej historii i kulturze. Uczestnikami i uczestniczkami szkolenia mogą być osoby z Polski pracujące w tematyce szkolenia.

Subskrybuje zawartość