sesja naukowa

Seminarium Sprawiedliwi wśród Narodów Świata: NARRACJE – PERSPEKTYWY – INSPIRACJE

ZAPROSZENIE

Sprawiedliwi wśród Narodów Świata: NARRACJE – PERSPEKTYWY – INSPIRACJE

Seminarium dla nauczycieli i edukatorów
29 lutego 2020 (sobota)
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie

 

Seminarium skierowane jest do osób, które w swojej pracy poruszają temat Holokaustu, relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej, a w szczególności wątek Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W trakcie seminarium zastanowimy się nad wyzwaniami edukacyjnymi, jakie temat udzielania pomocy Żydom podczas okupacji niemieckiej w Polsce stawia tak przed nauczycielami, jak i młodzieżą.

 

Seminar EVZ 2019 “Local Perspectives on Difficult Histories: An Open Exchange for Best Practices in Memory Work”

The Seminar will be organized and carried out by the “Grodzka Gate – NN Theatre” Centre from Lublin, Poland (www.teatrnn.pl) in cooperation and with funding from the Foundation “Remembrance, Responsibility and Future” (www.stiftung-evz.de).

 

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem dla nauczycielek i nauczycieli z Polski (11.2019)

 

W dniach 1624.03.2020 odbędzie się seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie na temat nauczania o Holokauście oraz historii i kulturze żydowskiej. Uczestnikami i uczestniczkami szkolenia mogą być osoby z Polski pracujące w tematyce szkolenia (priorytet dla osób z województw opolskiego i dolnośląskiego).

Seminar EVZ 2019 “Local Perspectives on Difficult Histories: An Open Exchange for Best Practices in Memory Work”

The Seminar seeks to bring people together from NGOs and groups that focus on victims of National Socialism, including Jews, Roma and Sinti, forced labourers, disabled people, homosexuals and prisoners of war. The purpose of the gathering is to learn from one another, find opportunities for cooperation and set up networks in the field of memory work. The Seminar in Lublin will give the participants an extraordinary opportunity to delve into varied ways of realizing memory projects, which are strongly connected with local history.

 

Nowe odkrycia dotyczące polichromii w tzw. Piwnicy pod Fortuną

W wyniku prowadzonych od wiosny 2018 roku badań nad polichromiami Piwnicy Pod Fortuną (piwnica w kamienicy Rynek 8 w Lublinie) udało się ustalić nowe fakty dotyczące zabytku.

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem dla nauczycielek i nauczycieli z Polski (10.2017)

 
Termin nadsyłana zgłoszeń: 14 września 2017 r. 
Termin szkolenia: 21-29 października 2017 r.
 
Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie wraz z Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie zaprasza do uczestnictwa w seminarium szkoleniowym dla polskich edukatorów, które odbędzie się w dniach 21-29 października w Jerozolimie w Izraelu.

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem dla nauczycielek i nauczycieli z Polski (9.2019)

 

W dniach 09.09 - 17.09.2019 odbędzie się seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie na temat nauczania o Holokauście oraz żydowskiej historii i kulturze. Uczestnikami i uczestniczkami szkolenia mogą być osoby z Polski pracujące w tematyce szkolenia (priorytet dla nauczycieli z województw małopolskiego, mazowieckiego i łódzkiego)

Rekrutacja na seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem dla nauczycielek i nauczycieli z Polski (10.2018)

 

W dniach 13.10 - 23.10.2018 odbędzie się seminarium szkoleniowe w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie na temat nauczania o Holokauście oraz żydowskiej historii i kulturze. Uczestnikami i uczestniczkami szkolenia mogą być osoby z Polski pracujące w tematyce szkolenia.

Subskrybuje zawartość