konkurs

Międzynarodowy Konkurs dla Młodzieży Trans.History na kreatywne projekty uczniów dotyczące lokalnego dziedzictwa żydowskiego (do 24.3.2020)

V Międzynarodowy Konkurs dla Młodzieży Trans.History na kreatywne projekty uczniów dotyczące lokalnego dziedzictwa żydowskiego

W tym roku zapraszamy uczniów z Mołdawii, Ukrainy, Węgier, Polski, Słowacji i Czech do przesłania nam swoich innowacyjnych i kreatywnych projektów w jednej z trzech kategorii:

  • Film
  • Powieść graficzna (Graphic novel)
  • Opowieść fotograficzna (Photo story)

Tematy projektów (do wyboru):

  • „Znani żydowscy obywatele mojego kraju“
  • „(Ukryte) żydowskie dziedzictwo mojego regionu“
  • „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata* i znaczenie odwagi cywilnej“

 

Konkurs na Skarby Kultury Przestrzeni

Jakie są Twoje ulubione miejsca w okolicy? Sfotografuj, napisz dlaczego, zgłoś do konkursu! 

 

 

„Zaczarowany Lublin" wyróżniony w Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków

 
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Festiwal "Zaczarowany Lublin – Spotkania z Opowiadaczami Świata" za rok 2014 otrzymał wyróżnienie w kategorii "aktywności plenerowe" Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków. W tej kategorii zwyciężył projekt „Doświadczyć i docenić – cykl wycieczek po Ostrowie Tumskim w Poznaniu”.
 

„T-shirt dla Lublina” – rozstrzygnięcie konkursu

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej oraz Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej „Open City” ogłosiły konkurs polegający na wymyśleniu polskich haseł do grafik na koszulki identyfikujące Lublin.

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” ufundował dwie nagrody: dwa komplety koszulek (cztery sztuki po dwa rodzaje: męskie i żeńskie) oraz dwa komplety dostępnych numerów czasopisma „Scriptores” (ponad dwa tys. stron o Lublinie).

Ogłoszenie wyników konkursu na trwałą formę upamiętnienia Lubelskiego Placu Śmierci

Ogłoszenie wyników konkursu na trwałą formę upamiętnienia Lubelskiego Placu Śmierci, wraz z konferencją prasową i otwarciem wystawy pokonkursowej odbyło się 9 listopada 2009 roku o godzinie 14.00.

 

Subskrybuje zawartość