11.06.1996

11.06.1996

Wystawa "Fotoreportaż z Ługańska" Wadima Iwanowicza Liesnoja

W dniu 11 czerwca 1996 roku w Galerii Teatru NN odbył się wernisaż wystawy fotografii Wadima Iwanowicza Liesnoja "Fotoreportaż z Ługańska".
Ekspozycję zorganizowano w ramach cyklu "Spotkania Kultur".

Tak o wystawie pisano na łamach lubelskiej prasy:
Na wystawie czarno-białych zdjęć ukraińskiego fotoreportera Wadima Iwanowicza Liesnoja otwartej wczoraj w Galerii Teatru NN zobaczymy fotograficzny portret wschodnioukraińskiego Ługańska. Zatrzymał w obiektywie rozpacz matki poległego "Afgańca", obwieszonych orderami kombatantów bez nóg, rozbawione dzieci, bezczynnych robotników w fabryce, czy chrzest noworodka. Jest też wiele akcentów polskich, m.in. fotoreportaże z cmentarza w Starobielsku, polskiej szkoły i kościoła.


Wadim Iwanowicz Liesnoj (ur. 1949)

Uukraiński fotograf, dziennikarz. Ukończył Instytut Pedagogiczny. Od 1974 roku mieszka i pracuje w Ługańsku, a od 1995 roku jest korespondentem Ukraińskiej Agencji Informacyjnej "Ukrainform". Jego fotografie były publikowane w centralnej prasie ukraińskiej oraz w prasie innych krajów byłego ZSRR. Liesnoj swoje prace prezentował na wielu wystawach fotografii dokumentalnej i artystycznej. Był uczestnikiem światowej wystawy "Interpressfoto '85" w Moskwie, jest laureatem wielu konkursów fotograficznych.
 

Dokumentacja wydarzenia w zasobie Archiwum Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN"

4 artykuły prasowe (sygnatura - segr. 5/16) oraz taśma VHS (sygnatura - nr 08).

Rodzaje działań: wystawa
Programy: Galeria Teatru NN, Spotkania Kultur, Wystawy