08.03.2001

08.03.2001

Spotkanie z Dokumentem Filmowym - Grzegorz Królikiewicz.

Spotkanie w ramach cyklu "Spotkania z dokumentem filmowym" organizowane przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Projekcja filmów dokumentalnych Grzegorza Królikiewicza.

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" od 1998 roku organizuje "Spotkania z Dokumentem Filmowym" - prezentacje filmów dokumentalnych oraz spotkania z ich twórcami. Projekt łączy się bezpośrednio z programem Ośrodka budowanym wokół problemu pamięci, a właśnie film dokumentalny z jego podstawową funkcją dokumentowania rzeczywistości dotyka tego problemu bardzo wyraźnie. Chcemy, aby prezentowane filmy stały się równiez punktem wyjścia do dyskusji o Pamięci i jej roli we współczesnym świecie.

Dnia 08.03. 2001 odbyła się projekcja filmów dokumentalnych Grzegorza Królikiewicza: "Po całym ciele" oraz "Anatomia sumień". Po projekcji spotkanie z reżyserem.

Gościem spotkania był Grzegorz Królikiewicz- jeden z czołowych polskich reżyserów, urodzony w 1939 r. Żonaty, troje dzieci. Zdobywał doświadczenie realizując filmy dokumentalne i telewizyjny teatr faktu, zanim zrealizował w 1972 r. swój fabularny debiut "Na wylot". Od tej pory nieustannie wykorzystuje swój talent w najróżniejszych tematach i technikach. Jego dorobek to: 28 filmów dokumentalnych, 26 widowis teatru telewizji, 8 filmów fabularnych, 9 książek teoretycznych, 29 skryptów, 60 scenariuszy. Otrzymał wiele nagród zarówno w kraju jak i za granicą.