12.04.2019

12.04.2019 - 14.04.2019

Wschody z Domem Słów. Zwiedzanie, warsztaty i spacer ze słowem − ruszyły zapisy

Dom Słów i Festiwal Wschody po raz kolejny łączą siły. Wspólnie udowodnią jak ważne, nie tylko w muzyce, jest SŁOWO. Będzie kreatywnie i aktywnie, dla każdego, niezależnie od umiejętności. Będą warsztaty, spacer śladami lubelskich poetów oraz zwiedzanie Domu Słów.

W piątek, pierwszego dnia Wschodów, odwiedź z nami Dom Słów − najciekawszą w Lublinie kamienicę, w której od parteru po sam dach mieszka “wolne słowo”. Sobota to  warsztaty opowieści w Chatce Żaka − pójdź krok dalej niż sięga wyobraźni. Wszystko pod okiem lubelskich promotorów słowa.

Niedziela zapowiada się najbardziej obficie. Dla aktywnych, jednak wciąż ciekawych słowa, przygotowaliśmy spacer śladami lubelskich poetów − nie zabraknie śladów Józefa Czechowicza czy Julii Hartwig. O tej samej porze ruszą warsztaty z kreatywnego pisania. Zapraszamy wszystkich miłośników słowa pisanego, zarówno amatorów, jak i tych piszących na poważnie. Dzień zakończymy warsztatami z TYPOkoszulkami. Przynieś swoją ulubioną koszulkę, aby potem metodą typograficzną, czyli nanoszenia cytatów na materiał, nadać jej unikatowy charakter!  

Program:

piątek, 12.04
godz. 17.00 – zwiedzanie Domu Słów

sobota, 13.04
godz. 17.00 — warsztaty opowieści / Chatka Żaka

niedziela, 14.04
godz. 13.00 – kreatywne pisanie / wkrótce ogłosimy lokalizację
godz. 13.00 – spacer śladami lubelskich poetów
godz. 15.00 – warsztaty TYPOkoszulki / wkrótce ogłosimy lokalizację

Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny. Mile widziani są tegoroczni Wschodzący (wszystko zaplanowane jest czasowo tak, aby każdy uczestnik mógł poza częścią konkursową spróbować swoich sił w warsztatach oraz wziąć udział w zwiedzaniu i spacerze) oraz cała reszta lubelskiego świata.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem agnieszka@wschodyfestiwal.pl, liczba miejsc jest mocno ograniczona!

Więcej informacji: http://wschodyfestiwal.pl/

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Dom Słów