09.11.2018

09.11.2018 - 31.01.2019

Wystawa TDC – Type Directors Club 2018

 

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę prezentującą najlepsze projekty typograficzne i projekty krojów pism z całego świata, wyłonione w dorocznym konkursie na najlepszy projekt typograficzny roku –TDC64 – Komunikacja wizualna i TDC21 – krój pisma.

Miejsce: Dom Słów - Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1,
Termin: od 9 listopada do 31 stycznia 2019 r.

Type Directors Club jest profesjonalną organizacją non-profit, której misją jest typograficzna edukacja międzynarodowej społeczności projektantów komunikacji wizualnej.

Dominantą wystawy jest projektowanie w oparciu o tekst. Na wystawie zobaczymy zarówno przykłady projektów graficznych tworzonych na potrzeby Internetu, projekty książek, magazynów, identyfikacje marek i informacji branżowej, logotypy, reklamy, plakaty, opakowania, typografię ruchomą i zwycięskie kroje pism, które na przestrzeni ostatniego roku zyskały uznanie branży.

Wyboru i oceny projektów graficznych TDC64 na postawie ponad 2000 zgłoszeń z 55 krajów dokonało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Catherine Casalino & Christopher Sergio w składzie Bryony Gomez-Palacio, Gemma O’Brien, Jon(athan) Key, Mike Essl, Natasha Jen, Nicholas Blechman, Susan Sellers
Do konkursu TDC21 zgłoszono ponad 225 nowych krojów pism z 39, z których jury kierowane przez Elizabeth Carey Smith, w składzie: Sahar Afshar, Verena Gerlach, YuJune Park, Dyana Weissman wybrało 18 najlepszych.

Zwycięskie projekty prezentowane są na ośmiu podróżujących wystawach w w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Anglii, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Japonii, Polsce, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. Wystawa pokazywana jest także w ramach konferencji branżowych takich jak ATypI, TypeCon, czy Adobe MAX.

Organizatorzy: The Type Directors Club, Studio Sztuki PJATK, Dom Słów – Izba Drukarstwa.

Rodzaje działań: wystawa
Programy: Dom Słów