02.07.2018

02.07.2018 - 05.07.2018

Publiczna obrona prac dyplomowych z pracowni Grafika Książki, Wydział Artystyczny UMCS

Serdecznie zapraszamy na publiczną obronę prac dyplomowych z pracowni Grafika Książki, Wydział Artystyczny UMCS!

Miejsce: Dom Słów-Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1/Królewska 17 (wejście od podwórka)
Termin: 4 lipca 2018, godz. 14:00.

Na wystawie prezentowane będą picturebooki zrealizowane na Wydziale Artystycznym UMCS w pracowni dyplomowej dr. hab. Krzysztofa Rumowskiego, jako artystyczne dyplomy magisterskie.

Tematyka prezentowanych książek jest bardzo różnorodna. Raz jest to jest to intymny rodzinny albumu prezentujący kilkadziesiąt kubków, które różnymi zbiegami okoliczności znalazły się w domu autorki Patrycji Żak. Każdy kubek, to osobna historia, osobne wspomnienia o ludziach, miejscach i zdarzeniach.

Kolejna książka to opowieść o polarnym niedźwiedziu wędrującym przez świat od jednego bieguna do drugiego w poszukiwaniu własnej tożsamości i swego miejsca na ziemi. Kolejna jest opowieścią o marzeniach dzieci ciężko pracujących w azjatyckich szwalniach produkujących ubrania dla europejskich sklepów. Następna publikacja stanowi swego rodzaju zapis monotonnego życia stołecznego korposzczura. Ilustrowaną jest ciągiem beznamiętnych obrazów przesuwających się przed oczyma dojeżdżającej dzień w dzień do pracy bohaterki. Kolejna książka poświęcona jest rodzeństwu kilkulatków i ich zaskakującym i nieszablonowym sposobom na poznawanie i doświadczania świata w którym im przyszło żyć.

 

 

Portale o wydarzeniu:

Publiczna obrona prac dyplomowych z pracowni Grafika Książki, Wydział Artystyczny UMCS! 

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/Lublin/1,43,585919,Publiczna-obrona-prac-dyplomowych-z-pracowni-Grafi.html

Rodzaje działań: wystawa
Programy: Dom Słów