06.06.2018

06.06.2018 - 30.06.2018

Wystawa Jasnowidze

6 czerwca w Domu Słów odbył się wernisaż wystawy "Jasnowidze, edycja I"!

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Jasnowidze, edycja I"!

Miejsce: Dom Słów – Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1/Królewska 17
Otwarcie wystawy: 6 czerwca, godz. 17.00
Wystawa czynna będzie do 30 czerwca 2018.

Wystawa jest zwieńczeniem pierwszej edycji konkursu dla ilustratorów Jasnowidze, zorganizowanego przez wydawnictwo Dwie Siostry, który miał na celu odkrycie młodych talentów i umożliwienie im zaistnienia na polskim rynku wydawniczym. Od tego czasu wystawa prezentowana była w kilkunastu miejscach w Polsce, a niektórzy ilustratorzy których prace zostały wybrane do wystawy już na dobre zagościli na półkach księgarń i domowych bibliotek. Podczas naszej wystawy będziemy chcieli w szczególności przedstawić Państwu dwie ilustratorki związane z Lublinem: Agnieszkę Zawadzką i Paulinę Daniluk. Dodatkowo na wystawie będą Państwo mieli możliwość obejrzenia ich książek, które zostały wydane.
Na konkurs wpłynęło 521 projektów z 25 krajów, do wystawy wybranych zostało 48 najciekawszych projektów, które złożyły się na nietypową wystawę. Została ona pomyślana jako obrazowo-literacka gra angażująca odbiorców. Ilustracje zaczerpnięte z prac konkursowych uzupełniono pytaniami, zadaniami i poleceniami, które uruchamiają wyobraźnię i zachęcają do aktywnej zabawy. Zapraszamy do czynnego zwiedzania!

„Nazwa konkursu wyraża jego główną ideę. Jest w niej nastawienie na przyszłość, poszukiwanie nowości, poszukiwanie autorów, którzy mają w sobie potencjał odnajdywania nowych, oryginalnych trendów, ale jest też jasność widzenia i świeżość, którymi warto się dzielić z małymi i dorosłymi czytelnikami.” /Wydawnictwo Dwie Siostry/

W 2018 roku planowana jest kolejna edycja konkursu, więc przed nami możliwość odkrycia nowych utalentowanych ilustratorów.

Organizatorzy: Dom Słów – Izba Drukarstwa, Wydawnictwo Dwie Siostry.

 

PORTALE O WYDARZENIU:

 

Wystawa “Jasnowidze”

 
Wystawa: Jasnowidzę, edycja I
 
Rodzaje działań: wystawa
Programy: Dom Słów