02.05.2018

02.05.2018 - 31.05.2018

Maj w Domu Słów

Przedstawiamy majowy rozkład jazdy wydarzeń w Domu Słów!

 

1. Grafika książki studentów z Akademii Sztuki i Projektowania w Charkowie
Miejsce: Galeria, Dom Słów, ul. Królewska 17 / Żmigród 1
Wystawa czynna do 30 maja (pon – pt., godz. 9:00 – 17:00).

Wystawa jest przeglądem prac graficznych powstałych w Państwowej Akademii Sztuki i Projektowania w Charkowie [Ukraina] w zakładzie grafiki książki prowadzonej przez Larysę Chekal. Na wystawę wybrano prace semestralne i magisterskie, makiety książek, rozkładówki, ilustracje, grafiki oraz projekty zrealizowanych i wydanych książek. 
Studenci biorący udział w wystawie i reprezentujący uczelnię: Kobiakovska Sofia, Betliiemska Bohdana, Melnykova Yevstakhiia, Tsvetkova Anna, Bui Bich Phuong.
Zakład Grafiki w Państwowej Akademii Sztuki i Projektowania w Charkowie jest potężnym ośrodkiem wydawniczym na Ukrainy, z długimi tradycjami i oryginalną szkołą graficzną. Swoje początki ma w 1921 roku kiedy to w technikum malarskim założona została pracownia technik graficznych która działała na prawach uczelni wyższej. Z Akademia związani byli znani ukraińscy artyści: Wasyl Jermiłow, Iwan Padałka i Oleksij Marenkow.

2. Katarzyna Boś - Logotypy
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 / Żmigród 1

Wystawa prezentuje poszukiwanie form i rozwiązań oprawy graficznej dla produktów, marek których motywem przewodnim jest kot. Ten dość powszechny temat artystka potraktowała jako wyzwanie do odkrywania nowych rozwiązań i opracowań tego motywu.
Katarzyna Boś - Młoda artystka urodzona w Stalowej Woli. W 2015 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Lublinie i od 2016 roku kształci się na wydziale artystycznym UMCS. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową oraz formami literackimi.

3. Koło Frakcja Sucha - Ożywienie
Miejsce: Drugie Piętro, Dom Słów, ul. Królewska 17 / Żmigród 1

Wystawa ,,Ożywienie" jest przeglądem prac graficznych wykonanych w technice monotypii, które posłużyły do zmontowania animacji pt.,,Koniec". Projekt ten został zrealizowany przez Koło Naukowo-Artystyczne FRAKCJA SUCHA działające przy WA ISP UMCS w Lublinie i jest skierowany zarówno dla miłośników grafiki warsztatowej jak i animacji. Sama animacja jest surrealistycznym snem po śmierci człowieka a prace graficzne przedstawiają urywki z życia bohatera.

4. Paweł Pogorzelski - Kolorowanki
Miejsce: Drugie Piętro, Dom Słów, ul. Królewska 17 / Żmigród 1

Zbiór rysunkowych dioram o tematyce gnostyckiego popu wykonany został chińskim piórem i kredkami ołówkowymi. Prezentowane prace są misternymi przestrzennymi obrazami/ilustracjami, cykl "Kolorowanki" w pewnym stopniu nawiązuje do wcześniejszych prac przestrzennych odwołujących się do świata wczesnych gier video.

5. XI. Lubelskie Spotkania Literackie "Miasto Poezji"
Termin: 23-26 maja

„Słowa na wolności” to hasło i kierunek działań tegorocznej, 11. edycji festiwalu „Miasto Poezji” w Lublinie. Przez lata festiwal, dzięki swojej wyjątkowej atmosferze i tradycji, stał się przestrzenią do rozmów o poezji, spotkań z poetami, a także do prowadzenia różnorodnych działań społeczno­-artystycznych popularyzujących poezję.

Więcej informacji: teatrnn.pl/miastopoezji

 

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Dom Słów