01.03.2018

01.03.2018 - 31.03.2018

Marzec w Domu Słów

Przedstawiamy marcowy rozkład jazdy wydarzeń w Domu Słów!

1. „MAPY - Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata”
Miejsce: Dom Słów. Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1 / Królewska 17 (wejście od podwórka)
Termin: 22.02 - 31.03.2018 r. 
Wystawa czynna od pon. do pt. w godz. 9:00 - 17:00

Bestselerowa książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich opublikowana przez wydawnictwo Dwie Siostry i wydana w 25 językach, prezentowana jest w postaci wielkoformatowych map do zawieszenia na ścianie. Wystawa zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata. Ilustracje przygotowane przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich zawierają wyselekcjonowane przez nich i właściwe dla danego kraju dziedzictwo kulturowe i obyczaje mieszkańców, okazy fauny i flory, budynków, postaci, bohaterów literackich, obyczajów, dań i sportów.
Książka podbiła serca dzieci i dorosłych na całym świecie, teraz możecie jej doświadczyć w powiększeniu w postaci wielkoformatowych map ściennych.

2. Tropy - wystawa studentów Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie
Miejsce: Dom Słów. Drugie piętro, ul. Żmigród 1 / Królewska 17 (wejście od podwórka)
Wystawa czynna od pon. do pt. w godz. 9:00 - 17:00

Wystawa prezentuje prace dyplomowe zrealizowane przez studentów Wydziału Artystycznego UMCS na zakończenie studiów licencjackich na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.
Od autorów: "Niezwykła przestrzeń wystawiennicza Domu Słów stanowiła dla nas wyzwanie. Musieliśmy odpowiedzieć na pytanie, jak powiązać efekty naszych poszukiwań twórczych ze śladami obecności żyjących niegdyś w kamienicy mieszkańców. Miejsca ekspozycji każdego z uczestników wystawy są rozmieszczone w różnych częściach budynku. To, które z nich odwiedzą Goście naszej wystawy, które tropy podejmą, a które odrzucą, pozostawiamy już ich decyzji”.

3. „Mapy”. Zwiedzanie i warsztaty rodzinne
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Termin: 10.03 (sobota), godz.11:00 - 12:30
Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat wraz z opiekunami. 
Cena: 5 zł
Zapisy: monika.czapka@tnn.lublin.pl

Bestselerowa książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich prezentowana jest w postaci wielkoformatowych map do zawieszenia na ścianie. Wystawa zabierze dzieci w niezwykłą podróż dookoła świata. Ilustracje zawierają dziedzictwo kulturowe różnych krajów i obyczaje mieszkańców, okazy fauny i flory, budynków, postaci, bohaterów literackich, obyczajów, dań i sportów.
Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy zwiedzą wystawę „MAPY - Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” oraz stworzą własne wielkoformatowe mapy.

4. Dźwięki [Domu] Słów - Nic za darmo - przednówek
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Termin: 10.03 (sobota), godz. 19:00
Wstęp: 10 zł

Kolektyw improwizatorsko-producencki nurtu lubelskiego no-way pod wodzą Człowieka z Maszyną zagra marcowy soundtrack dla mijającej zimy. Gościnnie na instrumentach klawiszowych zagra Łukasz Siatkowski.

5. W stronę ilustracji: „Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji” Sebastiana Frąckiewicza
Termin: 17.03 (sobota), godz. 16:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Prowadząca: dr Krystyna Rybicka

Co łączy projekty postaci do gry Wiedźmin, koszulkę Slayera, przewodnik po Szczecinie dla dzieci i Księgę dżungli? Za każdym projektem stoi człowiek – ilustrator. Spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem wokół jego najnowszej książki "Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji”.

6. Warsztaty "Typoduchy XXL”
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Termin: 17.03 (sobota), godz. 11:00 - 14:00
Koszt: 35 zł./os.
Zgłoszenia: magdalena.krasuska@tnn.lublin.pl
Zgłoszenia będą przyjmowane od 7 marca od godz. 16:00

Warsztaty tworzenia typograficznych poduch literackich w rozmiarze XXL! Słyszymy, że dobrze się na nich śpi, ładnie komponują się z mieszkaniem, dodają otuchy i inspirują. Cóż taka rola poezji! Warsztaty obejmują proces wyboru cytatu, kroju, szycia poduch i nanoszenia napisów.

7. Seryjni poeci: Anna Fiałkowska w Domu Słów
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17
Termin: 23.03.2018 r. (piątek), godz. 18:30
Prowadzenie: Kamil Brewiński

Anna Fiałkowska (ur. w 1994 roku) debiutantka. Publikowała felietony na stronie Korporacji Ha!art. Jej tekst o języku przemocy ukazał się w zinie towarzyszącym Manifie '17, a później na stronie Krytyki Politycznej. Mieszka w Poznaniu.

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Dom Słów