27.01.2018

27.01.2018 - 27.01.2018

Dźwięki [Domu] Słów - Emiter

Dźwięki [Domu] Słów vol.25 - EMITER
+ NIC za darmo (Lublin NO_WAY)

Termin: 27 stycznia - sobota, godzina 19:00
Wstęp 10 PLN
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)

Marcin Dymiter zagra w Domu Słów w ramach trasy koncertowej promującej płytę "Sinus balticus" wydaną przez Fundacja Kaisera Söze.

"Sinus balticus" to płyta odnosząca się do geograficznej i metaforycznej "przestrzeni" północy i Morza Bałtyckiego. Inspirowana krajobrazem i pejzażem dźwiękowym, miejscem na styku lądu i morza, stanem kiedy spoglądamy daleko i widzimy wodę aż po horyzont. Obraz morza, jego nieustanny ruch rezonuje: uwalniają się myśli, otwiera się wyobraźnia. Ten archaiczny ruch wody i słowa takie jak "głębia", "toń" niosą legendy, historie i mity. Być może głębiny kryją nieznane istoty i stwory. Staram się odnaleźć przez język muzyki wyjątkową atmosferę
północy.

EMITER porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, serii płyt "Pocztówki dźwiękowe" oraz projektu Field Notes. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Anną Witkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją. Gra także w projektach: niski szum, emiter_franczak audio video performance, Flora Quartet, BAZA i MAPA.

Producent muzyczny. Współtwórca i kurator - wspólnie z Ludomirem Franczakiem - festiwalu mikro_makro oraz innych projektów dźwiękowych. Słuchacz i uczestnik muzycznych warsztatów w kraju i zagranicą m.in. warsztaty Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) i Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

 

MEDIA O WYDARZENIU:

 

Dźwięki [Domu] Słów - EMITER

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/Lublin/1,45,517197,Dzwieki--Domu--Slow---EMITER.html

 

Uwalniają się myśli, otwiera się wyobraźnia. Koncert Marcina Dymitera

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,35637,22950851,uwalniaja-sie-mysli-otwiera-sie-wyobraznia-koncert-marcina.html

 

Dźwięki Domu Słów - Emiter

 

Witryny eventowe:

 

Dźwięki [Domu] Słów - emiter

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Dom Słów