17.11.2017

17.11.2017 - 31.12.2017

Wernisaż wystawy TDC - Type Directors Club 2017

Zapraszamy na kolejną wystawę pokonkursową TDC - TYPE DIRECTORS CLUB, tym razem zaprezentujemy najlepsze projekty typograficzne i projekty krojów pism z całego świata, wyłonione w dorocznym konkursie na najlepszy projekt typograficzny roku – TDC63 – Komunikacja wizualna i TDC20 – krój pisma.

Wernisaż: 17.11 (piątek), godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17
Wystawa czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 do 31.12.2017 r.

Type Directors Club jest profesjonalną organizacją non-profit, której misją jest typograficzna edukacja międzynarodowej społeczności projektantów komunikacji wizualnej.

Dominantą wystawy jest projektowanie w oparciu o tekst. Na wystawie zobaczymy zarówno przykłady projektów graficznych tworzonych na potrzeby Internetu, projekty książek, magazynów, identyfikacje marek i informacji branżowej, logotypy, reklamy, plakaty, opakowania oraz typografię video i zwycięskie kroje pism, które na przestrzeni ostatniego roku zyskały uznanie branży.
Wyboru i oceny projektów graficznych TDC63 na postawie ponad 1800 zgłoszeń z 52 krajów dokonało międzynarodowe jury pod przewodnictwem: Joe Newtona ( Anderson + Newton Design) i Angeli Voulganas (The Graphic Office) oraz justy reprezentujące firmy: Spencer Charles Design, Red Peak Group, Amazon, Sudtipos, Uppercase, FrenchType.

Do konkursu TDC20 zgłoszono ponad 200 nowych krojów pism, z których jury kierowane przez Dana Rhatigana z Adobe Systems wybrało 15 najlepszych.

Zwycięskie projekty prezentowane są na ośmiu podróżujących wystawach w w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Anglii, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Japonii, Polsce, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. Wystawa pokazywana jest także w ramach konferencji branżowych takich jak ATypI, TypeCon, czy Adobe MAX.

Wystawie towarzyszy katalog Typography 38, zaprojektowany przez włoskie studio projektowe LeftLoft z Mediolanu, opublikowane przez Verlag Hermann Schmidt.

Organizatorzy:
The Type Directors Club
Studio Sztuki PJATK
Dom Słów-Izba Drukarstwa

Rodzaje działań: wystawa
Programy: Dom Słów