27.10.2017

27.10.2017 - 27.11.2017

Obrazy podejrzane / Kaja Kurczuk

Zapraszamy na wernisaż wystawy Kai Kurczuk "Obrazy podejrzane".
DOM SŁÓW / DRUGIE PIĘTRO
27.10, g. 19:00 / Dom Słów, ul. Królewska 17

Wystawa jest efektem projektu zrealizowanego w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin, obejmującego realizację czarno-białych fotograficznych pocztówek lubelskich. Cykl ma na celu ukazanie Lublina i okolic z nieoficjalnej strony, w sytuacjach podejrzanych, swoistych „pejzaży społecznych”. Zbiór uchwyconych kadrów stanowi zapis codzienności – jest efektem benjaminowskiego flaneuringu (kontemplowanie miejskiego życia), o którym pisał profesor Władysław Panas.

Kaja Kurczuk - Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Artystycznym, doktorantka nauk o mediach na Wydziale Politologii UMCS. Związana zarówno z muzyką, jak i sztukami wizualnymi (głównie fotografią i kolażem).
Kaja to audio-wizaulny flâneur, poszukiwaczka niebanalnych obrazów, dźwięków i słów, których wydobywanie uruchamiać ma w odbiorcy chęć zajrzenia do jej osobistego świata, przy jednoczesnym zachowaniu uniwersalnego przekazu. Podstawowym tworzywem jest dla niej rzeczywistość, którą poddaje interpretacji, tworząc nowe znaczenia. Aparat fotograficzny postrzega jako medium komunikacji. Zdjęcie ma przede wszystkim mówić - siłą obrazu jest kontekst.

Rodzaje działań: wystawa
Programy: Dom Słów