05.10.2017

05.10.2017 - 05.10.2017

Inny Lublin: Akademia Życia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z koordynatorką i absolwentem projektu "Akademia Życia".

Termin: 05.10, godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17 (wejście od podwórka)

O projekcie:
Akademia Życia to miejsce w centrum Polski, gdzie osoby z niepełnosprawnością ruchową przygotowują się do samodzielnego życia.
To szansa dla młodych osób, które z powodu niepełnosprawności są zależne od innych ludzi – w sensie organizacyjnym, zawodowym, ekonomicznym i prywatnym.
Uczestnicy Akademii przyjeżdżają do Konina na 6 miesięcy. W mieszkaniach treningowych uczą się i rozwijają praktyczne umiejętności. Dodatkowo realizowane są kursy języków obcych, zapraszani ciekawi goście. W codziennym funkcjonowaniu uczestników Akademii wspierają instruktorzy niezależnego życia (osoby poruszające się na wózkach), terapeuta oraz asystenci.
Życie w Akademii przypomina trochę funkcjonowanie w rodzinie. Uczestnicy przebywając ze sobą podczas zajęć i w czasie wolnym kształtują umiejętności społeczne, nawiązują przyjaźnie, współpracują i rozwiązują spory.

Na spotkaniu wystąpią:

Marcin Olszewski - Absolwent 4 edycji Akademii Życia, energiczny, pracuje w zawodzie kucharza, aktywny zawodowo i w życiu. Brał udział w paralotniach, motywuje innych do działania.

Joanna Jesiołowska - Menadżer Akademii Życia od listopada 2016 roku. Kieruje praca asystentów zatrudnionych w Akademii Życia oraz nadzoruje przebieg postępów uczestników projektu wspierając ich rozwój. W Akdamii Życia pracuje od poczatku jej powstania czyli od marca 2014 roku.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Inny Lublin.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Rozmowę poprowadzi Reporterka Radia Lublin, Agnieszka Krawiec.

 

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Dom Słów