27.09.2017

27.09.2017

Pokaz filmu Pawła Łozińskiego i spotkanie z reżyserem w ramach "Przestrzeni Inspiracji"

 

Termin: 27.09.2017, godz. 19:00
Miejsce: Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21, Lublin
Wstęp wolny

 

W Bramie Grodzkiej odbędzie się projekcja filmu Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham Pawła Łozińskiego. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Lublina, a zostało zorganizowane w ramach projektu "Przestrzenie Inspiracji", którego producentem jest Katarzyna Kubacka-Seweryn.

 
 
Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham
Premiera: 23 września 2016
Reżyseria: Paweł Łoziński
Polska, 2016, 80 min
 
Paweł Łoziński ponownie odsłania intymne relacje rodzinne. Co kryje się pod słowem „miłość”? Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym - doświadczonym terapeutą profesorem Bogdanem de Barbaro.
 
Ekstremalnie bliskie kadry wyłapują każdą emocję na twarzach kobiet. Jako widzowie jesteśmy świadkami napięć, łez, żalu i frustracji. Podglądamy sesje na przestrzeni kilku miesięcy i widzimy, jak ewoluuje relacja matki i córki. Ale przecież to, co dzieje się za drzwiami gabinetu, powinno być owiane tajemnicą zawodową. Jak udało się Pawłowi Łozińskiemu złamać tę żelazną zasadę?
 
 

 

 
Przestrzenie Inspiracji
Trzecia edycja interdyscyplinarnego projektu rozwijającego kreatywność, twórczość i uczenie się w zabawie, rozmowę i refleksję. Tematem jest rodzina oraz wartości, które dają poczucie bezpieczeństwa dziecku. Uświadomienie nie tylko jego obowiązków, ale przede wszystkim praw: życia w miłości i w akceptacji, w szacunku I możliwości realizowania siebie i swoich marzeń. Podjęty temat realizowany będzie w kilku formach i połączy dziedzinę filmu i książki z teatrem. Projekt ma charakter wielowymiarowy i skierowany jest zarówno do nauczycieli, jak również do młodzieży.
 
W Lublinie odbędzie się 3. edycja Przestrzeni Inspiracji – ogólnopolskiego seminarium dla nauczycieli. Ich założeniem uświadomienie roli filmu jako skutecznego sposobu edukacji i wychowywania i przygotowanie nauczycieli do przeprowadzenia zajęć praktycznych. Wykorzystanie filmu w pracy z uczniami może zdecydowanie podnieść efektywność nauczania, ale także stymulować rozwój intelektualny i emocjonalny młodych ludzi, wskazywać wartości, przygotowywać do świadomego uczestnictwa w kulturze, budzić potrzebę posiadania pasji i zaproponować wartościowe formy spędzania wolnego czasu. Film jest nie tylko użyteczną pomocą dydaktyczną w kształceniu przedmiotowym, ale także praktycznym narzędziem pomocnym w budowaniu przyjaznego i skutecznego systemu wychowawczego, rozwija kreatywność, rozbudza zainteresowania, uwrażliwiania na sztukę. Dzięki niemu można zaangażować młodych ludzi w proces twórczy.
 
Wysokie oceny ewaluacyjne i entuzjazm nauczycieli biorących udział w pierwszych edycjach Przestrzeni Inspiracji doprowadził do pomysłu zrealizowania warsztatów również dla uczniów. Dlatego w kilku miastach odbędą się spotkania pod hasłem KREATYWNE ATELIER dla młodzieży, w efekcie których powstaną etiudy filmowe i projekt książki.
 
Strony projektu na Facebooku: 
 
Producent: Katarzyna Kubacka-Seweryn - pedagog, producentka wydarzeń artystycznych, prezes Fundacji Sztuki TAKI JESTEM. Nagroda PISF 2014 w kategorii „Edukacja Młodego Widza”, dwukrotne nominacje do Nagrody PISF w 2010 za warsztaty "Ogrody polskiej animacji", w 2009 za autorski projekt i realizację Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” Pomysłodawczyni i autorka 14. edycji Festiwalu Filmów=Spotkań NieZwykłych. Przygotowanie do prowadzenia zadań edukacyjnych i wychowawczych: wyższe wykształcenie polonistyczne, podyplomowe studia dziennikarskie, 8 lat pracy w zawodzie nauczycielki, 3 lata pracy w miesięczniku PRESS.
 
PARTNERZY PROJEKTU: Narodowe Centrum Kultury Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
 
PORTALE
 
Pokaz filmu Pawła Łozińskiego w ramach "Przestrzeni Inspiracji"
 
Pokaz filmu Pawła Łozińskiego w ramach "Przestrzeni Inspiracji"
 
 
Rodzaje działań: projekcja filmu
Programy: Inne