27.08.2017

27.08.2017

POLECAMY: "Teatr Pamięci" w Bronicach

 
Termin: 27 sierpnia 2017 r.
Miejsce: Dwór w Bronicach, Bronice Kolonia 5
Organizator: Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego
Wstęp wolny
 
Polski Ośrodek Instytutu Teatralnego, jako organizator oraz Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN jako partner zapraszają na wydarzenia w ramach projektu Teatr Pamięci. 
Projekt „Teatr Pamięci” ma na celu przypomnienie w świadomości lokalnej społeczności wydarzeń, które miały miejsce w Bronicach i okolicach w czasie I wojny światowej i międzywojnia oraz zachęcenie do tworzenia i udziału w kulturze.
 
Poprzez rejestrowanie historii mówionych młodzi uczestnicy warsztatów pogłębią wiedzę o lokalnej historii, nawiążą relację ze starszym pokoleniem. Kolejnym etapem projektu będą warsztaty teatralne i tworzenie instalacji, w czasie których wątki historyczne zostaną przetworzone twórczo poprzez różnego typu działania artystyczne, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych, teatralnych środków wyrazu, jaki i innowacyjnych technik wizualno-dźwiękowych.
 
Cykl warsztatów teatralnych i tworzenia instalacji będzie miał miejsce w Dworze w Bronicach w dniach 21-27 sierpnia, natomiast wieńczące je etiudy teatralne oraz instalacje przestrzenne zaprezentowane będą szerszemu gronu odbiorców 27 sierpnia o godz. 19:00.
 
Projekt Teatr Pamięci dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje”.
 
 
MEDIA O WYDARZENIU
 
O Historii W Bronicach. Projekt "Teatr Pamięci"
 
Projekt „Teatr Pamięci” – prezentacja spektakli i instalacji
 
Projekt "Teatr Pamięci"
 
 
Teatr Pamięci już wkrótce
 
PORTALE
 
Bronice, 24-140 Bronice, Polska - Projekt "Teatr Pamięci"
 
Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Inne