12.02.2017

12.02.2017 - 12.02.2017

Dźwięki [Domu] Słów vol.23 - Uświadomiona reakcja narządu

Serdecznie zapraszamy na Dźwięki [Domu] Słów vol.23 - Uświadomiona reakcja narządu!

Termin: 12.02.2017 r. (niedziela), godz. 19.00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17

Taniec - Obraz - Dźwięk.
TOD - z niemieckiego śmierć.
Akcja ma charakter happeningu i jest skierowana głównie do ludzi.
Nie dyskryminujemy zwierząt które mają darmowy wstęp.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.
Cena występu zależy od jego jakości.
Płacisz po nie przed!

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz
Grzegorz Fiałkiewicz
Bogusław Byrski

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz - tancerka/instruktor tańca współczesnego/choreograf

Jest lekarzem, który kocha koty i tańczyć. Swoją przygodę z tą formą wyrazu rozpoczęła w wieku 4. lat. Przez 10 lat uczyła się tańca klasycznego. Zgłębiała również techniki tańca nowoczesnego i współczesnego. W listopadzie 2006 roku ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego, a w marcu 2015 roku Kurs Choreografii Scenicznej. Od stycznia 2006 roku jest członkiem Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej i bierze czynny udział w spektaklach i projektach realizowanych przez grupę. Od 2011 roku współpracuje z Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie, a od 2015 roku występuje z Lubelskim Teatrem Tańca. Podejmuje również własną działalność choreograficzną (m.in. stworzenie spektaklu „Iloraz” czy "P❤Syndrom", jak również wiele choreografii, m.in. "Homogemonia") oraz taneczną poza grupą podczas licznych projektów krajowych i międzynarodowych. Aktualnie prowadzi dziecięce grupy w Centrum Ruchu, jest jednym z instruktorów prowadzących edukacyjnego programu z dziedziny tańca „Myśl w ruchu – Taniec – energia ciała i wyobraźni”. Prowadzi zajęcia z dziedziny teatru tańca w DDK "Węglin" oraz warsztaty tańca współczesnego dla Fundacji Sztukmistrze. Oprócz tego, w ramach pracy w szpitalu prowadzi zajęcia choreoterapii z pacjentami I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK Nr 1 w Lublinie oraz w ramach projektu finansowanego przez PEFRON w Ośrodku Wsparcia "SERCE". W 2012 roku otrzymała Nagrodę Kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego "za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury", a w roku 2015 stypendium Prezydenta Miasta Lublina na projekt artystyczny realizowany w 2016 roku. W 2012 roku była nominowana do nagrody ŻURAWIE - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne w kategorii obraz. W 2015 roku otrzymała Nagrodę Główną w kategorii choreograf początkujący w konkursie choreograficznym SENSE OF MOVE w Tarnowie oraz zakwalifikowała się do finałów prestiżowego konkursu Solo Duo w Budapeszcie. W tańcu poszukuje rozwoju oraz towarzyszącej mu myśli, jako niezbędnego impulsu do powstającego ruchu.

Grzegorz Fiałkiewicz - rzeźbiarz, tatuażysta, strzelec, chemik.

W liceum chemicznym był trzykrotnym stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Uprawiał strzelectwo sportowe z wielona sukcesami m.in. zdobył w 2004 roku mistrzostwo polski LOK w kategori 3x20 junior młodszy, osiągnął drugie koło olimpijskie.
Porzucił studia chemiczne na rzecz sztuk plastycznych.
Ukończył Wydział Sztuki na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Po studiach pracował m.in. przy konserwacji zabytków i w salonie tatuażu. Dzięki wygraniu ogólnopolskiemu konkursowi orgamizowanego przez największego w kraju dystrybutora manekinów sklepowych, pracował przy prjektowaniu prototypów owych manekinów.Od kilku lat współpracuje z najbardziej znaną w kraju pracownią rzeźbiarsko kamieniarską, a prace przez niego tam wykonane można zobaczyć w nekropoliach wielu polskich miast.

Bogusław Byrski - aktor dorabiający jako animator, Człowiek z maszyną.

 

 

PORTALE

 

Dźwięki [Domu] Słów - VOL.23 - UŚWIADOMIONA REAKCJA NARZĄDU

http://lublin.naszemiasto.pl/imprezy/dzwieki-domu-slow-vol-23-uswiadomiona-reakcja-narzadu-56531945.html

 

Uświadomiona reakcja narządu (Dźwięki [Domu] Słów vol.23)

http://www.wherevent.com/detail/Czlowiek-z-maszyna-Uswiadomiona-reakcja-narzadu-Dzwieki-%5BDomu%5D-Slow-vol23

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Dom Słów