03.07.2017

03.07.2017 - 07.07.2017

Zjazd Lublinerów 2017

 
 
3-7 lipca 2017 - Pierwsze od 70 lat międzynarodowe spotkanie potomków dawnych mieszkańców Żydowskiego Miasta w Lublinie.
 
 

 
Strona Zjazdu Lublinerów i rejestracje:
lubliners2017.teatrnn.pl
 

 

W dniach 3-7 lipca 2017 Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" organizuje Zjazd Lublinerów. Będzie to pierwsze od 70. lat międzynarodowe spotkanie żydowskich mieszkańców miasta i ich potomków. Program obejmie konferencję poświęconą historii i kulturze żydowskiego Lublina, warsztaty genealogiczne, wspólne spacery, upamiętnienia, wydarzenia artystyczne oraz zwiedzanie miasta i regionu. Goście będą mogli zapoznać się z historią i współczesnym życiem Lublina, odwiedzić dawne dzielnice żydowskie i spotkać się z osobami, które na co dzień przybliżają nowym pokoleniom pamięć o dawnej społeczności. Lublinerzy odwiedzą najważniejsze lubelskie muzea i uczestniczyć będą w wyjazdach do Zamościa, Kazimierza Dolnego, Bełżca czy Włodawy. Uroczysta inauguracja Zjazdu odbędzie się w 3 lipca w Muzeum Lubelskim na Zamku.
 
Zjazd Lublinerów będzie ważnym punktem obchodów 700-lecia Lublina. Umożliwi potomkom mieszkańców dawnego Miasta Żydowskiego ponowne nawiązanie więzi z rodzinnym miastem oraz podkreśli znaczenie społeczności żydowskiej w historii Lublina. Przez kilkaset lat Żydzi związani byli z Lublinem, kształtując jego tożsamość. Nie można opowiedzieć historii Lublina bez mieszkających tu Żydów, dlatego tak ważna i symboliczna będzie obecność ich potomków w 2017 roku w czasie obchodów 700-lecia istnienia miasta.
 
 
 
 

Journey to see Krakow and Warsaw before the Lubliner Reunion! Travel with Bridge To Poland and Leora Tec, American Ambassador to Brama Grodzka.
Rootka - Following Heritage Traces is happy to be an official partner of the event! Contact us to book quality hotels and tours for the best prices!
 

 

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Inne