19.10.2016

19.10.2016 - 19.10.2016

W STRONĘ premiery: nowy kryminał Dehnela i Tarczyńskiego

W STRONĘ premiery: nowy kryminał Dehnela i Tarczyńskiego!

Termin: 19 października 2016 (środa), godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1 / Królewska 17 (wejście od podwórka)

Dom Słów otwiera nowy cykl spotkań literackich. Na początek proponujemy lubelską premierę drugiego z bestsellerowej serii kryminałów pisanych przez Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego, którzy „ukrywają się” pod nazwiskiem Maryli Szymiczkowej.

Autorzy opowiedzą o swojej najnowszej książce - „Rozdartej zasłonie”, o tym dlaczego Profesorowa Szczupaczyńska postanowiła założyć profil na Twarzoksięgu i o tym jak się współpisze retrokryminał o socjecie Krakowa schyłku XIX wieku.

Z opisu książki: Pod willą Rożnowskich wielkie zbiegowisko - Wisła wyrzuciła na brzeg zwłoki młodej dziewczyny. W domu profesorostwa Szczupaczyńskich nie mniejsza tragedia: Karolcia - dopiero co przyuczona do służby - niespodziewanie złożyła wymówienie. A tu zbliża się Wielkanoc i Zofia Szczupaczyńska musi się zająć całym domem, mając do dyspozycji zaledwie jedną służącą! Wie jednak, że jej obywatelskim obowiązkiem jest pomóc w znalezieniu sprawcy morderstwa nad Wisłą.

„W stronę” to nowy cykl spotkań literackich w Domu Słów promujących najnowszą literaturę. Najważniejszym kryterium wyboru autorów i książek jest w nim czysta czytelnicza satysfakcja.

Maryla Szymiczkowa, wdowa po prenumeratorze „Przekroju”, królowa pischingera, niegdysiejsza gwiazda Piwnicy pod Baranami i korektorka w „Tygodniku Powszechnym”. Po sukcesie „Tajemnicy Domu Helclów" postanowiła związać się na stałe z kryminałem. Powołali ją do życia:

Jacek Dehnel (ur. 1980) - pisarz, poeta, tłumacz. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu "Tajny Detektyw".

Piotr Tarczyński (ur. 1983) - tłumacz, historyk, amerykanista. Krakus od pokoleń, od ponad dekady na emigracji w Warszawie.

Maryla Szymiczkowa, Rozdarta zasłona, Znak Literanova 2016
Fragment powieści:
http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/dehnel-tarczynski-szymiczkowa-rozdarta-zaslona-fragment/celye8

 

 

 

Rodzaje działań: promocja ksiązki
Programy: Dom Słów