Lubelskie Spotkania Fotograficzne (19.5.2016-19.5.2016)

    8# Lubelskie Spotkania Fotograficzne: „Ewolucja reklam lubelskich”
 
          
 
 
Miejsce: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
Termin: Czwartek, 19 maja 2016 r., godzina 17:30
 
WSTĘP WOLNY
Zapraszamy na ciepłe i majowe, ósme Lubelskie Spotkania Fotograficzne!
 
 
 
Tematem Spotkania będzie reklama, m.in.: dawne szyldy i witryny, fotografie sklepów i zakładów w dzielnicy żydowskiej lat 30. XX w., analogowe fotomontaże reklamowe Lucjana Demidowskiego oraz jak się to robi współcześnie: o świetle w fotografii reklamowej, własna wizja kontra wizja klienta, specjalizacja a wszechstronność, trendy i style, o których opowie Krzysztof Werema.
 
 
Program
 
17:30 – otwarcie wystawy zgłoszonych fotografii (chętnych prosimy o kontakt)
 
17:45 – Marcin Fedorowicz – szyldy i reklamy na starych fotografiach, mniej znane ujęcia reklam w życiu codziennym
 
18:10 – Lucjan Demidowski – analogowa fotografia reklamowa i historie z tym związane
 
18:45 – Krzysztof Werema – współczesny świat fotografii reklamowej
 
19:10 – prezentacje osób chętnych, wymiana kontaktów oraz informacji o nadchodzących wydarzeniach (można przynieść plakaty, ulotki, wizytówki)
 
 
 
Lucjan Demidowski – lubelski artysta-fotograf, świętujący obecnie 50. lecie swojej twórczości, znany m.in. z obrazów iluzorycznych, fotografii kreacyjnej i konceptualnej. Od 1989 r. do 2001 r. prowadził Agencję
Fotograficzną AFO w Lublinie, zajmując się fotografią reklamową. Wykonywał zlecenia dla wielu firm, instytucji, agencji reklamowych i wydawniczych, robiąc fotografie do plakatów, folderów reklamowych, wydawnictw, przewodników lubelskich, katalogów produktów, katalogów wystaw w BWA w Lublinie; zdjęcia teatralne, przemysłowe, liczne reprodukcje i powiększenia dla potrzeb wystawienniczych, wykonywał reklamy dla firm tj. Lubella S.A., Polmos-Lublin, Bakoma, Hortex, Huty szkła, Cukrownie itd.
 
→ http://teatrnn.pl/leksykon/node/3229/lucjan_demidowski_ur_1946
 
Krzysztof Werema – Z wykształcenia archeolog, z zawodu fotograf oraz dyrektor kreatywny, z pasji podróżnik. Fotografuje komercyjnie od 2009 roku. Jego ulubioną dziedziną jest portret oraz fotografia kreacyjna, gdzie sam ma możliwość decydowania o efekcie końcowym zdjęcia. Przed jego obiektywem stawali, m.in. Jerzy Skolimowski, Paweł Małaszyński, Anna Dereszowska, Anna Czartoryska-Niemczycka oraz wielu innych. Sprzedaje swoje zdjęcia na aukcjach sztuki w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami, jednym z nich jest "Ginące plemiona Afryki" oraz "Madonny".Uwielbia wino, rosyjskie kino i wędrówki po górach.
 
→ https://weremaphotography.wordpress.com
 
Każda chętna osoba może również pokazać swoje fotografie reklamowe w elektronicznych ramkach lub na rzutniku. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
 
Zachęcamy również do przynoszenia historycznych fotografii z rodzinnych albumów i prywatnych kolekcji, jest możliwość pokazania, konsultacji oraz utworzenia własnego zbioru z Bibliotece Multimedialnej Ośrodka.
 
Współpraca:
 
• Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne
 
• Grupa Fotografów Lubelskich
 
• Lubelska Szkoła Fotografii
 
 
Kontakt:
Aneta Winiarska
tel.: +48 537 051 632
 
 
MEDIA O WYDARZENIU
 
Lublin: Chaos reklamowy istniał już przed wojną
 
 
Rodzaje działań: wydarzenie cykliczne