27.02.2016

27.02.2016 - 27.02.2016

Dźwięki [Domu] Słów - MIARCZYŃSKI / DOKALSKI / CIEŚLAK / STEINBRICH

Zapraszamy na Dźwięki [Domu] Słów vol.8 - MIARCZYŃSKI / DOKALSKI / CIEŚLAK / STEINBRICH!

Termin: 27.02 (sobota), godz. 20:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17 (wejście od podwórka)

Jakub Miarczyński - Student Akademii Muzycznej we Wrocławiu, muzyk, perkusista, improwizator grający głównie w zespołach wykonujących szeroko pojętą muzykę jazzową, udzielający się sesyjnie, mający epizody w teatrze i kinie, nie tylko jako instrumentalista, czy kompozytor, ale również jako aktor. Współpracował między innymi z Teatrem Starym w Krakowie i teatrem z Wuppertalu. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych między innymi prowadzonych przez nowojorską School for Improvisational Music, regularnie występuje w kraju i zagranicą. Kocha muzykę niosącą ze sobą autentyczne emocje, bez względu na gatunek, czy stylistykę.

Olgierd Dokalski - Muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej. Olgierd Dokalski tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer. Prowadzi kwintet Daktari, kwartet Nor Cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona, Jan Czapla, Koło Zbożowe. Obecnie zajmuje się głównie swoim trio, z którym pracuje nad projektem translacji teorii Przestrzeni Filmowej Poza Kadrem (autorstwa Grzegorza Królikiewicza) na pole muzycznej performatyki.

Tadeusz Cieślak (saksofon altowy) – Przedstawiciel młodego pokolenia lubelskich improwizatorów, starając się nie ograniczać poszukuje różnych rodzajów muzycznej ekspresji. Lider zespołu Tadeusz Cieślak Trio, członek 3275kg Orchestra, czynnie udziela się w zespołach Sekta Denta, Betanjehu oraz Cząstki Elementarne. Współtwórca niezależnej wytwórni Centrum Badania Możliwości oraz dyrektor artystyczny I Kongresu Aleatorystów. Brał udział w wykonaniach dzieł Corneliusa Cardew, oraz warsztatach soundpaintingu Waltera Thompsona.

Jacek Steinbrich - Kontrabasista i gitarzysta, samouk, improwizator. Aktywna postać na lubelskiej scenie muzyki improwizowanej. Finalista konkursu kompozytorskiego Cage, 1, 2, 3, Założyciel irlandzko-polskiego trio free jazzowego (Re.mus). Jacek gra również z zespołami grającymi muzykę improwizowaną (m.in. Cząstki Elementarne) i surf-psychodeliczną (Braces Are Beautiful).

Koncert realizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

 

MEDIA O WYDARZENIU

 

Imprezy w weekend w Lublinie. Nie siedź w domu

http://www.kurierlubelski.pl/kultura/gal/9440357,imprezy-w-weekend-w-lublinie-nie-siedz-w-domu,17103563,id,t,zid.html

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Dom Słów