25.10.2015

25.10.2015 - 25.10.2015

Wybory Literackie

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Baczyński, Sienkiewicz, Sapkowski, a może Szymborska? O tym komu przypadnie tytuł zwycięzcy ostatnich Wyborów Literackich przekonamy się już 25 października.

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Baczyński, Sienkiewicz, Sapkowski, a może Szymborska? O tym komu przypadnie tytuł zwycięzcy ostatnich Wyborów Literackich przekonamy się już 25 października.

Dom Słów włącza się w akcję Wybory Literackie. Wspólnie z Antykwariatem przy ul. Jasnej 7a organizujemy lubelskie zbieranie głosów. Możecie nas spotkać na mieście 25.10 w godzinach 12:00-17:00 lub w tych godzinach przyjść do Domu Słów. Będzie tam na Was czekać "urna wyborcza". W Antykwariacie akcja będzie od 10:00 do 18:00. O 14:00 w Antykwariacie odbędzie się także spotkanie z pisarzem Marciem Wrońskim.

Zapraszamy!

Czwarte Wybory Literackie odbędą się równolegle z wyborami parlamentarnymi. Będzie to wielki finał ogólnopolskiej akcji promującej polską literaturę i czytelnictwo, zapoczątkowanej we Wrocławiu w ramach obchodów ESK 2016.

Ostatnie głosowanie odbędzie w ponad 10 polskich miastach: Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Lublinie, Rzeszowie, Warszawie, Szczecinie, Wałbrzychu, Opolu i Brzegu. Będzie nas można spotkać także na Targach Książki w Krakowie. Natomiast o tym, gdzie będą nasi wolontariusze z urnami w wyborczą niedzielę, będziemy informować na bieżąco na facebooku i stronie. Ale już dziś możesz zagłosować on-line w zakładce Głosuję na!

Szybkie przypomnienie – jak głosować
Każdy czytelnik dysponuje dwoma głosami: jeden oddaje na pisarza nieżyjącego (lista klasyków) i jeden na literata tworzącego obecnie (lista współczesnych).

Kto wygra?
Jak na razie w Wyborach Literackich wśród klasyków dwukrotnie zwyciężał Henryk Sienkiewicz. W maju musiał on uznać wyższość Krzysztofa Baczyńskiego. Natomiast w gronie pisarzy współczesnych prym wiedzie Andrzej Sapkowski. Czy nadal będzie niepokonany? Przekonamy się już 25 października. Na bieżąco wyniki możesz śledzić w zakładce Statystyki.

Pisarze proszą o głos!
Wybory Literackie rozpoczęły się w maju 2014 roku. W pierwszej edycji wzięło wtedy udział ponad 1500 osób. W drugiej 10 razy więcej – prawie 15 tys. A w ostatnim głosowani zebraliśmy 25 tysięcy głosów. W sumie w 3 edycjach akcji głosowało ponad 40 tysięcy osób. I choć te liczby już robią wrażenie – to nie koniec. Na wielki finał planujemy zdobyć 150 tys. głosów – zapraszamy do głosowania!

http://wyboryliterackie.pl/2015/10/zaglosuj-po-raz-ostatni-wybory-juz-25-pazdziernika/#more-1839

Rodzaje działań: działanie w przestrzeni miasta
Programy: Dom Słów