23.11.2015

23.11.2015

Wykład Krzysztofa Janusa "Kolekcja szklanych negatywów odnalezionych w kamienicy Rynek 4 w Lublinie" (23.11.2015)

     W dniu 23 listopada w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" odbył się wykład Krzysztofa Janusa "Kolekcja szklanych negatywów odnalezionych w kamienicy Rynek 4 w Lublinie"

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" i Collegium Artium zorganizwały wykład Krzysztofa Janusa "Kolekcja szklanych negatywów odnalezionych w kamienicy Rynek 4 w Lublinie"

 

Wykład obył się w dniu 23 listopada (poniedziałek) 2015 roku
o godzinie 17:30
w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21

 

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu wykładów laureatów Stypendium im. Hieronima Łopacińskiego dla badaczy dziedzictwa kulturowego Lublina.

 

Krzysztof Janus

 - inżynier, absolwent Politechniki Lubelskiej, specjalizuje się w badaniach i dokumentacji zabytków architektury. Ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej a w 2003 roku na Wydziale Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej (obecnie Wydział Budownictwa i Architektury) Politechniki Lubelskiej. Od 2007 roku jest pracownikiem Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego WBiA, PL. Od 2006 roku zajmuje się również badaniami i dokumentacją zabytków nieruchomych. Jest autorem lub współautorem około osiemdziesięciu ekspertyz, opracowań badawczych i dokumentacyjnych oraz projektów w obiektach zabytkowych.

 

Tytuł projektu realizowanego w ramach stpendium im. H. Łopacińskiego:

Kolekcja szklanych negatywów odnalezionych w kamienicy Rynek 4 w Lublinie. Próba syntezy

Opis projektu:

Krzysztof Janus odnalazł, zabezpieczył i wstępnie opracował kolekcję szklanych negatywów znalezionych w Lublinie w kamienicy przy Rynku 4. W ramach stypendium zostaną zebrane i uporządkowane wszystkie informacje, które do tej pory udało się ustalić przez różne osoby i instytucje. Ponadto zostanie stworzona dokładna i szczegółowa dokumentacja z prac konserwatorskich, połączona z analizą materiału znalezionego przy negatywach. Ponadto zostanie dokonana próba wytypowania możliwych kierunków dalszych działań i poszukiwań, które mogą zakończyć się ujawnieniem okoliczności ich powstania.

 

Spotkanie zorganizowane przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN we współpracy z Collegium Artium jw ramach wykładów laureatów stypendium im. Hieronima Łopacińskiego adresowanego do naukowców zajmujących się dziedzictwem kulturowym Lublina.
Konkurs stypendialny jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

 

MEDIA O WYDARZENIU

Wykład Krzysztofa Janusa "Kolekcja szklanych negatywów odnalezionych w kamienicy Rynek 4 w Lublinie"

http://warszawa.naszemiasto.pl/imprezy/wyklad-krzysztofa-janusa-quot-kolekcja-szklanych-negatywow-odnalezionych-w-kamienicy-rynek-4-w-lublinie-quot-22683117.html

 

 

Rodzaje działań: program
Programy: Ikonografia