05.11.2015

05.11.2015 - 05.11.2015

Inny Lublin - spotkanie z Kamilem Cywką

W dniu 5 listopada 2015 odbyło się spotkanie z Kamilem Cywką, autorem powieści społecznej pt. "Bękart", której akcja rozgrywa się w latach 1994-2006 na lubelskich Bronowicach.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Kamilem Cywką, autorem powieści społecznej pt. "Bękart", której akcja rozgrywa się w latach 1994-2006 na lubelskich Bronowicach.

Termin: 05.11.2015 r., godz. 18.00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17

Mateusz Stawicki to młody chłopak mieszkający na Bronowicach – jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Lublina. Mateusz dorasta w trudnych realiach blokowiska, gdzie królują pijaństwo, patologia i prawo pięści. Nękany przez ojca alkoholika, próbuje odnaleźć swoje miejsce zarówno w świecie ulicy, jak i rodzinnego domu, w którym nikt z domowników nie zaznaje spokoju.

„Bękart” to wstrząsające studium alkoholizmu oraz oparta na faktach historia patologicznych relacji rodzinnych. To opowieść o radzeniu sobie z przeciwnościami losu, poszukiwaniu własnej tożsamości i twardym życiu na osiedlu. Bezkompromisowy język narracji z elementami czarnego humoru wiernie oddaje rzeczywistość otaczającą bohaterów, nadając jej żywy i namacalny wymiar. Wartka fabuła, dbałość o szczegóły oraz mocno zarysowany konflikt między ojcem a synem czynią „Bękarta” niezwykle interesującą powieścią społeczną.

Kamil Cywka – ur. w 1983 roku w Ciechanowie, ale od najmłodszych lat mocno związany z Lublinem. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami, a z zamiłowania jest pisarzem, publicystą i dziennikarzem obywatelskim. Prowadzi bloga pod adresem www.kamilcywka.pl, na którym promuje wolność, świadomość i samodzielne myślenie. „Bękart” jest jego debiutem literackim.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Jędrek.

 

MEDIA O WYDARZENIU

Alkohol, bójki i dresiarze. Brutalny obraz Bronowic w "Bękarcie" Kamila Cywki

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/alkohol-bojki-i-dresiarze-brutalny-obraz-bronowic-w-bekarcie,n,1000169813.html

Rodzaje działań: spotkanie autorskie
Programy: Dom Słów