15.10.2015

15.10.2015 - 15.10.2015

GOŚCInność

GOŚCInność to moment soliarności z ogólnopolską akcją promującą otwartość i solidarność z osobami postrzeganymi jako "Inni" - z uchodźcami. To też sposób zrozumienia pozytywnych skutków bycia gościnnym i tolerancyjnym dla "Innych".

Dom Słów zaprasza do udziału w projekcie GOŚCInność - 15.10.2015, ul. Królewska 17

GOŚCInność to moment soliarności z ogólnopolską akcją promującą otwartość i solidarność z osobami postrzeganymi jako "Inni" - z uchodźcami. To też sposób zrozumienia pozytywnych skutków bycia gościnnym i tolerancyjnym dla "Innych".

15 października odbyło się:

- 9:30 - BURZENIE MURÓW
Zajęcia objęły działania performatywno-twórcze polegające na stworzeniu wariacji z hasłem gościnność w formie afiszy i zamieszczeniu ich w przestrzeni miasta.

- 10:00 - WOLNOŚĆ SŁOWA VS MOWA NIENAWIŚCI
Podczas zajęć zastanawialiśmy się co w dzisiejszych czasach oznacza "wolność słowa" oraz czy możemy nią uzasadniać mowę nienawiści. Zadaliśy sobie pytanie o to, gdzie przebiega granica pomiędzy wolnością słowa a sianiem nienawiści oraz w jaki sposób użytkownicy internetu mogą nieświadomie przyczyniać się do jej szerzenia.

- 10:30 - DOMEK DLA POTRZEBUJĄCYCH
Stworzyliśmy i przekazaliśmy do Ośrodka dla uchodźców ceramiczne amulety w kształcie domków oraz kartki z życzeniami, refleksjami dzieci o domu, co było wyrazem nadziei odnalezienia swojego miejsca.

- 12:00 - DESIGN FOR FREEDOM
Zajęcia z cyklu Do it Yourself (Zrób to sam) podczas których uczestnicy wcielili się w designerów i przygotowali gadżety o tematyce wolności, dzięki którym będą mogli kreować "modę na wolność". W ramach spotkania młodzież mogła zaprojektować i przygotować torby bawełniane. Motywem przewodnim dla wszystkich naszych gadżetów będzie: wolność i gościnność.

- 10:00 - 17:00 - KAUKASKIE WYZNANIA - projekcja krótkiego dokumentu o kobietach z Kaukazu, które zmuszone były opuścić swój kraj i wyemigrować. Jak wygląda ich życie po kilku latach? Wyznają: Jana, Marina, Danielle, Lucine.

- CIASTECZKO Z CYTATEM - uczestnicy otrzymali symboliczne "ciasteczko" z cytatem mówiącym o tolerancji, otwartości, gościnności, wolności, równości.

zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl
https://www.facebook.com/events/1647072715535224/

 

MEDIA O WYDARZENIU

 

Dom Słów zachęca do tolerancji i gościnności

http://moje.radio.lublin.pl/dom-slow-zacheca-do-tolerancji-i-goscinnosci.html

Rodzaje działań: wydarzenie
Programy: Dom Słów